Swiatła awaryjne podczas hamowania

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez mr-fix.pl » 8 paź 2013, o 20:58

To nie jest opcja. Jeżeli komuś się nie włączają, to znaczy, że za wolno nacisnął hamulec.
Żeby system rozpoznał awaryjne hamowanie i włączył pulsowanie świateł stop, prędkość musi być powyżej 50km/h, a naciśnięcie hamulca silne i gwałtowne.

Strony 176 i 177 w instrukcji: http://www.volvocars.com/pl/sales-servi ... V50_op.pdf
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez bartsor » 8 paź 2013, o 21:55

mr-fix.pl napisał(a):To nie jest opcja. Jeżeli komuś się nie włączają, to znaczy, że za wolno nacisnął hamulec.
Żeby system rozpoznał awaryjne hamowanie i włączył pulsowanie świateł stop, prędkość musi być powyżej 50km/h, a naciśnięcie hamulca silne i gwałtowne.



Też mi się wydaje że to nie jest opcja tylko standard bezpieczeństwa tak samo jak ABS i DSTC. Z tego co studiowałem instrukcję to wywnioskowałem to samo co kolega wyżej. Pewnie nie włącza się to za łatwo, bo z drugiej strony patrząc, to robiąc dyskotekę kolesiowi jadącemu za Tobą z byle depnięcia po hamplach, to go niepotrzebnie stresujesz :)
bartsor
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:24
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez hultaj » 7 mar 2014, o 14:29

Jeździłem kiedyś Peugeotem 407 Coupe i tam przy byle mocniejszym puknięci w hamulec się włączały awaryjki.
Do tego stopnia, że kiedyś dosyć późno wypatrzyłem policję z suszarką i przyhamowałem a tu awaryjki się załączyły, policjant mnie zatrzymał ale okazało się, że akurat mnie nie suszył tylko był zdziwiony czemu na środku drogi włączyłem światła awaryjne ;)
..::HultaJ::..
"Nagrodą jest brak kary" 1bkpow
hultaj
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 303
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 13:28
Lokalizacja: Łódź
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości