[2.0D 136KM 03-07] Drgania karoserii powyżej 3000 obrotów

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez mavricqs » 28 paź 2019, o 18:39

Witam

Na początek chciałbym się przywitać :) Od piątku jestem posiadaczem Łosia v50 Summum 2.0D 2004r. Przy zakupie zauważyliśmy drgania przy przyśpieszaniu - podejrzenia padły na półoś ( jedna była już robiona drugiej były właściciel nie tykał ). Dziś po wizycie u mechanika dostałem diagnozę - Dwumasa ;/

Były właściciel przedstawił mi FV na naprawy dwumasy z 2017 roku jakieś 35 tyś kilometrów temu włożone zostało marki Sachs i trochę mnie to przeraziło bo albo ktoś ją źle wymienił albo auto było bardzo katowane.

Objawy są takie że przy przyśpieszaniu tak powyżej 3 tyś obrotów zaczyna być czuć wibracje - najwyraźniej na 3 biegu. Trochę mi to nie pasuje do dwumasy która teoretycznie była robiona. Były robione też poduszki pod silnikiem i skrzynią.

Czy jest jeszcze coś co by warto było sprawdzić przed zmianą kompletu sprzęgła ?

Dodam jeszcze że dziś zauważyłem że drgania czuć na ciepłym silniku około 90stopni. Dowiedziałem się także że komputerowo wyłączony jest dpd i ze podobno zmieniona jest mapa i auto ma aktualnie około 150km.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki :)
mavricqs
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 paź 2019, o 18:32
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez kornelbym » 7 lis 2019, o 21:12

hjeka
kornelbym
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lis 2019, o 21:12
Model: korn
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: kornelbym

Postprzez mavricqs » 8 lis 2019, o 22:45

halo czy ktoś pomoże ?
mavricqs
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 paź 2019, o 18:32
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość