[C30 1.6 D2 2010r.] Mokra podłoga od tylnej strony pasażera.

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez KondzioRRE » 14 lis 2019, o 18:46

Dzień dobry! Nie znalazłem działu dla Volvo C30 dlatego piszę tutaj.

Otóż borykam się z problemem mokrej podłogi od strony pasażera na tylnych siedzeniach. Woda zbiera się tylko na tym dywaniku (dokładnie na jego środku). W skutek prześledzenia innych wątków podejrzewam, iż problemem mogą być niedrożne odpływy klimatyzacji albo innych elementów konstrukcyjnych pojazdu. Aby to zweryfikować wysuszyłem z zewnątrz podłogę, nałożyłem worek na wydech klimatyzacji znajdujący się pod siedzeniem pasażera z przodu (który bezpośrednio nagrzewa własnie na obszar mokrej podłogi znajdującej się na tylnych siedzeniach po prawnej stronie). Oczywiście worek miał ujście i wywiewy klimatyzacji wylatywały z niego. W trzech pierwszych dniach było sucho w worku, natomiast czwartego dnia znalazła się w nim woda (worek był szczelny i nie mogła ona się dostać z zewnątrz), zatem musiała ona wyciec z wyżej opisanego wylotu klimatyzacji. Ponadto przez wskazane trzy dni padał deszcz, a na podłogę nadal napływała woda (mimo braku w tym okresie wypływu z klimatyzacji), co świadczy iż dostaje się ona tam również z innego źródła aniżeli bezpośrednio z klimatyzacji; podejrzewam, że albo napływa nowa woda podczas opadów deszczu lub pod dywanikiem nagromadziła się ona w takim rozmiarze, że i tak po suszeniu napływa dalej.

Wobec powyższego jak widać przyczyn może być więcej niż jedna. Nie znalazłem odpowiedzi na problem w innym wątku. Teoria z wyłączną usterką klimatyzacji słabnie wobec faktu, iż podczas deszczu wody napływa dużo więcej. Teorię natomiast popiera woda w worku.

Ponadto wskazuję, iż nie posiadam szyberdachu, a ciecz jest bezwonna i przezroczysta o gęstości odpowiadającej wodzie. Sprawdziłem stan płynów i raczej nie jest to spowodowane nagrzewnicą.

Bardzo proszę o pomoc poprzez:
1) potwierdzenie moich tez mogących odnosić opisany wyżej skutek;
2) wskazanie gdzie znajdują się odpływy tak abym mógł do nich dotrzeć i ewentualnie odetkać; wdzięczny będę za wszelkie szkice, filmiki, zdjęcia, które mogą być pomocne w próbie naprawy;
3) wskazanie innych powodów, o których nie wiem, a które mogą mieć znaczenie.

Blacharz, do którego zwróciłem się z problemem nie ma czasu. Mechanik mówi, że nie zna się na klimatyzacji. Polecony mechanik od klimatyzacji na takie rzeczy dopiero za trzy tygodnie będzie dostępny i tak w kółko.... Dlatego muszę sam się za to zabrać mimo, iż jestem laikiem.

Z góry dziękuję za pomoc
KondzioRRE
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lis 2019, o 18:45
Model: C30
Silnik: 1,6 D2
Rok produkcji: 2010
Lokalizacja: Pelplin

Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości