[1.6D 110KM 03-07] V50 - Dziwny opór sprzęgła przy większych obrotach

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez krzysiek1993 » 23 sty 2020, o 12:32

Witam, od niedawna mam Volvo V50 z 2006 roku i zauważyłem taką przypadłość, że jak ruszam i zmieniam bieg z jedynki na dwójkę, z dwójki na trójkę do 2 tyś obrotów, sprzęgło wchodzi idealnie, natomiast jak przekroczę 2 tyś obrotów i zmieniam biegi przy wyższych obrotach, wyczuwalny jest dziwny opór na pedale sprzęgła, uczucie jakby jakieś druty czy coś, zaczynało dodatkowo obcierać, a przecież tam nie ma linki, tylko mamy sprzęgło hydrauliczne.

Dodam że sprzęgło poza tą przypadłością bierze ładnie, w połowie, żadnych niepokojących dźwięków nie słychać, nie ślizga się, biegi wchodzą bardzo dobrze.

Zastanawia mnie co to może być - jakąś sprężyna pod pedałem sprzęgła, a może trzeba odpowietrzyć sprzęgło?

Przez tą przypadłość, staram się przyspieszać do około 2 tyś obrotów, bo wtedy wszystko wchodzi dobrze.

Proszę o jakieś porady, co robić w tej sytuacji. ;)
krzysiek1993
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sty 2020, o 12:28
Model: V50
Silnik: 1.6D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Łuków

Postprzez Karko » 9 mar 2020, o 15:01

Ja co prawda posiadam starszy model volvo, bo v40 ale miałem podobne problemy ze sprzęgłem. U mnie zaczęło się od problemów z wrzuceniem pierwszego i wstecznego biegu przy odpalonym silniku. Okazało się, że winowajcą był zużyty wysprzęglik. Nowy zamówiłem na stronie https://nowesprzegla.pl/ Znaleźć tam można nie tylko poszczególne elementy sprzęgła, ale również całe zestawy.
Karko
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 101
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 14:56
Model: v40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez karowisz » 10 mar 2020, o 17:58

czesc
karowisz
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2020, o 17:58
Model: karo
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: fdrsec


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości