[2.0D 136KM 07-] Problem ze sprzęgłem

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez Daro1974 » 12 sty 2015, o 11:56

Dzień Dobry,
Zakładam ten temat bo jestem zdesperowany. Wiele już przeczytałem i znalazłem na temat mojego problemu jednak ciągle bez spodziewanego rezultatu. Mam problem z pedałem od sprzęgła. Ta jakże istotna część po prostu nie odbija. Samochód w najbliższa sobotę idzie 7 raz do naprawy. Tak 7 z tym samym problemem przez rok. Całe szczęście, że volvo uk dało mi gwarancję na moje 7 letnie Volviontko.
Do tej pory wymienili: sprzęgło, pompę, sprężynę, wymieniono płyn, nie stwierdzono wycieków, nie stwierdzono że coś może blokować płyn. I co? Po 6 naprawie gdzie wymieniono pąpę, jest znacznie lepiej. W chwili obecnej pedał zostaje w podłodze po nocy czy po 4 godzinach postoju. Należy go kilka razy nadusić i wszystko wraca do normalności. Nie mam już problemu, że pedał pozostawał w podłodze gdy przejechałem około 3km bez używania go. Po postoju, sprzęgło jest bardo nisko i muszę uważać przy zmianie biegów by za mocno nie popuścić pedału sprzęgła. Po 5 minutach jazdy wszystko wraca do normalności.
Czy mogę liczyć na jakieś podpowiedzi co jeszcze można zrobić, na co mam zwrócić uwagę.
Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale ostatnio zaparkowałem samochód na na zboczu. Po jakiejś godzinie gdy wróciłem do auta zdziwiłem się, że pedał hamulca był twardy i musiałem dość mocno go nacisnąć.

Bardzo dziękuje za wszystkie sugestie podpowiedzi i rady.

Pozdrawiam Serdecznie

Darek
Daro1974
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 11:54
Model: S40
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2007

Postprzez Misiaczek692 » 13 wrz 2016, o 09:56

Witam jak rozwiązałeś problem ??
Misiaczek692
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 lis 2015, o 21:15
Model: V50
Silnik: 1.8 benzyna
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez TomekT101 » 5 mar 2020, o 07:40

W c30 D2 mam taki sam problem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ktoś coś doradzi?
TomekT101
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 mar 2020, o 07:37
Model: s80
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: kakow


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości