[1.6D2 115KM 07-] Jakie paliwo?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez ELIMINATOR » 21 maja 2014, o 14:09

osobiście do swojego klekota leję golda ze Statoil od 5 lat, do tej pory nie miałem nigdy problemu z tą ropką i jak na razie nie zanosi się na zmianę wodopoju...
ELIMINATOR
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 103
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 13:48
Model: v40
Silnik: T2
Rok produkcji: 1999

Postprzez pawelwaw84 » 21 maja 2014, o 19:42

Kolego wszystkie paliwa są jak nie z Orlenu, to z Lotosu, więc skoro są takie kiepskie to czemu wszystkie koncerny je sprzedają w całej Polsce pod swoimi markami typu BP, Statoil, Shell itd.? Skąd wiesz, że masz wodę w paliwie? Ja właśnie wymieniałem filtr paliwa - tankuję tylko z Bliskiej (paliwo Orlenu) i w odstojniku nie było nawet kropli wody (specjalnie zlałem do przezroczystego słoika) po przebiegu 30kkm czyli przelaniu przez filtr ponad 2000l ropy. Do tego w tym roku weszły nowe przepisy odnośnie zbiorników na stacjach paliw - te najstarsze musiały być wybudowane na nowo inaczej stacja musiałaby się zamknąć. Wszelkie problemy z paliwem to tylko i wyłącznie kombinowanie właścicieli na konkretnej stacji.
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez funfel » 24 maja 2014, o 19:25

Kolega dobrze mówi...koncerny mają paliwa albo z Lotosu albo Orlenu, rozprowadzanej z baz paliw, kadży oczywiście z własnym dodatkiem firmowym. Niestety zdarzają się jeszcze paliwa sprowadzane (nie zawsze złe) które też mogą trafić na stacje. Na codzień zajmuje się badanie paliw, i wierzcie mi zdarzają sie niezłe "wynalazki" :-)
Avatar użytkownika
funfel
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 14:01
Lokalizacja: Łódź
Model: V50
Silnik: 1,6 D2
Rok produkcji: 2011
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości