ADM? Zbiornik FAP?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez Arthi » 5 maja 2020, o 14:12

Hej,

Może ktoś miał podobny problem:
W zeszłym tygodniu zapalił mi się czerwony trójkąt śmierci, do tego komunikat "zalecany przegląd silnika" (komputer mówi po niderlandzku, ale tak to się chyba tłumaczy).
Podpięcie pod prosty interfejs pokazało dwa błędy: P2585, P2459. Poszukałem, poczytałem i stwierdziłem, że to może być brak płynu do FAP, (249k przebiegu, nie wiem kiedy był dolewany, mam go od 221k).

Pojechałem z tematem na warsztat. Chłopaki telefonicznie przekazali mi, że jest błąd komunikacji i do wymiany będzie wiązka lub zbiornik na płyn do FAP.
Jak często nawalają te zbiorniczki? Czy problem z komunikacją nie powinien wskazywać na ADM (czy moze modół jest bezpośrednio w zbiorniku)? I najważniejsze, czy szykować hajs ;) ?

E: DPF wymieniony rok temu razem z czujnikiem ciśnienia, moc w normie
Arthi
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 maja 2020, o 14:01
Model: V50
Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez JacSwi » 14 maja 2020, o 15:18

Pierwsze co w tych autach to wszystkie wtyczki i połączenia do przepsikania czymś do styków ( np.LiqyMoly elektrik contact), włącznie z BCM ( są pięknie pokazane na filmikach na YT ), kolejna sprawa jest taka że błąd komunikacji często występuje przy np.braku płynu, generalnie mechanik musi umieć interpretować to co pokazał sprzęt diagnostyczny ( często nie potrafią, raczej bardzo często).
Nie patrzyłem gdzie mieszkasz, mam taki zestaw do napełniania i około litra płynu ( do aut z roczników około 2006r), mogę Ci odstąpić, a uzupełnienie płynu to prosta sprawa, jedynie co to po wszystkim musisz wyzerować przez kompa licznik płynu
JacSwi
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 652
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 04:24
Model: V50
Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości