Światła do jazdy dziennej

blachy, klamki, lusterka, zderzaki, szyby, ale i fotele, tapicerka itp.

Powrót do Body i wnętrze

Postprzez vaniek » 3 lip 2014, o 19:43

Witajcie

Macie jakieś doświadczenia z montażem/wyborem/umiejscowieniem świateł do jazdy dziennej w Waszych V50-kach?
vaniek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 gru 2013, o 15:55
Model: V50
Silnik: 1.6 D Drive
Rok produkcji: 2009

Postprzez pawelwaw84 » 4 lip 2014, o 10:08

vaniek napisał(a):Witajcie

Macie jakieś doświadczenia z montażem/wyborem/umiejscowieniem świateł do jazdy dziennej w Waszych V50-kach?



Mamy, a o co konkretnie pytasz? W przedlifcie łatwo wpasować np. Narva 4Led w zaślepki obok świateł przeciwmgłowych. Montaż prosty - w skrzynce bezpieczników są wolne miejsca, gdzie pojawia się prąd po włożeniu kluczyka, na kielichu od amortyzatora jest dobre miejsce na podpięcie masy, a czujkę od wyłączania dziennych podłączasz pod światło postojowe. Centralka od LEDów elegancko chowa się za reflektorem od strony kierowcy.
Obrazek
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez Grzesiek » 4 lip 2014, o 15:36

przecież to tak szpeci auto że ja nie wiem jak to możecie montować :evil: ;)
Grzesiek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 102
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 18:50
Model: S40
Silnik: 2.0D , 1.6DR
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wilczyhak » 4 lip 2014, o 21:36

Ja też tego nie czaje... Po co te przeróbki? Ja mam cały czas zapalne światła z pozycji 0 (czyli zaraz po przekreceniu w pozycje 2 kluczyka i po odpaleniu auta) i jakoś nie zauważyłem żeby wiecej palił. Żarówek nie wymieniałem odkąd go mam (czyli 2 lata)a akumulator jeszcze oryginał z 2005r (chociaż przed zima planuje wymianę)....także gdzie te oszczędności? Bo o wyglądzie nie wspomnę, mi tez te pseudo światła do jazdy dziennej sie nie podobają (ale o gustach sie nie dyskutuje-podobno ;)) do tego jak sie doliczy koszt dobrych świateł LEDowych...to poprostu nie widzę sensu...
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez pawelwaw84 » 5 lip 2014, o 06:27

LEDy zużywają 4W a zapalone światła to włączone dodatkowe 12 żarówek o mocy: 2X55W + 10x5W = 160W, oprócz energii oszczędzasz żarówki i odbłyśniki, alternator i akumulator, do tego dzienne są lepiej widoczne od świateł mijania w dzień (tym bardziej jeśli auto ma soczewki).
Poza tym każdy robi z autem co chce i nie rozumiem po co to komentować. Nie chcecie nie róbcie, czy ja wchodzę w wasze posty i naśmiewam się jak robicie cyrki z podmianą przedniego grilla, znaczków na poliftowe, jakieś roletki na schowki albo metalowe nyple w drzwiach czy pokrętła nawiewu? Jakoś wtedy wydajecie większe pieniądze na rzeczy jeszcze bardziej zbędne i nie przeliczacie tego na oszczędności paliwa...
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez Grzesiek » 5 lip 2014, o 07:28

Ja się nie naśmiewam to forum i wyraziłem swoją opinię o tym jak to wygląda tragicznie ;) o oszczędności nic nie pisałem bo jak dla mnie to żadna oszczędność. "z podmianą przedniego grilla, znaczków na poliftowe, jakieś roletki na schowki albo metalowe nyple w drzwiach czy pokrętła nawiewu" - ja tam lubię mieć ładnie i miło w aucie a te zmiany dużo dają wizualnie na + i odmładzają auto. Jedni lubią jeździć szarą serią jak 1000 innych osób a jedni autem które wygląda "inaczej" i o 2 takie ciężko. Bez spiny to forum i każdy może tutaj napisać co sądzi a że ja sądze że to wieś te światła no to tak musi być :D ;) .A dokładki r design/sport to też zło jak ktoś ma?
Grzesiek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 102
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 18:50
Model: S40
Silnik: 2.0D , 1.6DR
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wilczyhak » 5 lip 2014, o 10:01

Co do widoczności tych dokładanych lampek do jazdy dziennej to bywa różnie.... Te małe chińskie, często mrugajace to sa tak widoczne ze.... Jak już chcecie cos takiego montować to zainwestujcie przynajmniej w cos porządnego. A co do zużycia sie świateł, alternatora i akumulatora, to ja u siebie tego jakoś nie zauważyłem. (Wrecz przeciwnie, nie sadzilem ze aku tyle wytrzyma)Podzespoły sa tak dobierane ze maja pracować bez wysiłku, przy danym wyposażeniu. Nie bez powodu dobiera sie odpowiednie alternatora i akumulatory w zależności od wersji wyposażenia....także tutaj na żywotności tych elementów zbytnio nie zaoszczedzisz...jedynie co do odblyśnikow mogę sie zgodzić ;) Co do wyglądu, kwestia gustu. Mi sie te dokładki nie podobają i to jest tylko moje zdanie wiec bez spiny...Jak dla mnie to super wyglądają ledy ale w lampach (czyli raczej nowsze autka)
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez mr-fix.pl » 5 lip 2014, o 13:36

Jedyne dzienne, które jakoś wyglądają:
Obrazek

Osobiście nigdy nie będę dokładał dziennych, bo nie chce mi się pamiętać o przełączaniu, gdy jest mokro (a przypominam, że na dziennych można jeździć tylko gdy jest dobra widoczność) + po prostu nie podoba mi się ingerencja w wygląd samochodu, gdzie już z daleka widać, że to samoróbka.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez vaniek » 31 sie 2014, o 16:48

Co macie do dobrych LED-ów? Nie rozumiem tego - nie chodzi mi o zakładanie jakiejś najtańszej ,,chałki" a czegoś dobrego i dodatkowo umiejscowionego w sensowny sposób, a nie jak bądź. Wg. mnie są lepiej widoczne, a dodatkowo pozwoliłyby mi na oszczędzenie ksenonów i aku.

Ps. Używanie świateł w porze dziennej nie zmieniło statystyk odnośnie wypadków - nie ma jakiejś normatywnej zmiany wskaźników, że właczone światła w dzień zmniejszyły liczbę wypadków (info za Auto Świat).
vaniek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 gru 2013, o 15:55
Model: V50
Silnik: 1.6 D Drive
Rok produkcji: 2009

Postprzez wilczyhak » 1 wrz 2014, o 22:11

Jesli chodzi o dobre i w miarę dobrze prezentujace sie LEDy to ok, ale niestety w realu to mało ktora przeróbka powinna byc dopuszczona do ruchu... Co do samego faktu poprawy bezpieczeństwa to ja od samego początku ten przepis uważałem za głupi, zw. teraz gdy pogoda w kratkę, a większość osłów w deszczu i pogorszonej widoczności jedzie na "światłach do jazdy dziennej" (najczęściej tylko z przodu swiecacych) stwarzając zagrożenie poprzez słaba widoczność (oczywiście j.w. chodzi mi o niezbyt przyjemne warunki atmosferyczne ;))
Co do tych oszczędności ....to bym tak nie przesadzał... Jeździć Volvo i patrzeć na jakieś grosze...moje aku jest z 2005r. Alternator nie wymieniany/naprawiany, auto z 2005r od 3 lat (odkąd go posiadam) ani razy nie wymieniałem żarówek (nie było jeszcze takiej potrzeby....wszystkie nadal świeca, a świateł mijania u mnie nie da sie wyłączyć, chyba ze włączając postojowki...).... Także bez spiny.... Niech każdy robi sobie co chce ze swoim autem, tylko niech nie pogarsza swojego i innych bezpieczeństwa na drodze;) Pozdro!
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Następna strona

Powrót do Body i wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości