Wymiana sprężyn przedniej osi

Wszystko o amortyzatorach, sprężynach, układzie kierowniczym, końcówkach, drążkach itp.

Powrót do ZAWIESZENIE, układ KIEROWNICZY i HAMULCOWY

Postprzez sfxfreak » 10 lip 2014, o 10:21

Panowie (i ewentualnie Panie),

Wygląda na to, że muszę wymienić u siebie sprężyny na przedniej osi (stuki z przodu po prawej stronie, jeśli nie zdążę uciec przed dziurą, albo nie mam jak uciec na przejazdach tramwajowych).

Czy możecie pomóc ofermie z sugestią dobrych sprężyn? Który producent robi te montowane w fabryce?

Gdzieś kiedyś widziałem taką listę części zamiennych i nazwy producentów, którzy te części robią dla Volvo, ale ofiara nie pamiętam gdzie. Jeśli ktoś kojarzy taką listę i mógłby podzielić się linkiem - byłbym wdzięczny.
sfxfreak
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 10:15
Model: V50
Silnik: Diesel 2.0D 136KM
Rok produkcji: 2009

Postprzez pawelwaw84 » 10 lip 2014, o 19:22

Skąd pewność że stuki dochodzą ze sprężyny? Widać, że jest pęknięta? W zawieszeniu stukać może wszystko.
Rozsądne sprężyny to będzie np. marka KYB.
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez sfxfreak » 11 lip 2014, o 08:01

Tak. Sprężyna jest pęknięta na końcu, a jednocześnie widać wyraźną różnicę wysokości pomiędzy nadkolem a oponą względem pozostałych kół. Tutaj przestrzeń jest dużo mniejsza.
Patrzyliśmy też na łącznik stabilizatora i ten jest OK.

Dzięki za rekomendację KYB. Wolałbym jednak kupić sprężyny od producenta z pierwszego montażu, czyli... Moje pytanie pozostaje ;) Ciągle szukam listy producentów robiących części na pierwszy montaż.
sfxfreak
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 10:15
Model: V50
Silnik: Diesel 2.0D 136KM
Rok produkcji: 2009


Powrót do ZAWIESZENIE, układ KIEROWNICZY i HAMULCOWY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości