prosze o pomoc w wyborze

Rozmowy o wszystkim co nie związane z klubem

Powrót do Off-topic

Postprzez mzkowa » 29 kwi 2014, o 14:07

Witam serdecznie, ja mam temat z całkiem innej beczki ale zależy mi na opini różnych ludzi którzy kiedyś mieli do czynienia z wentylacja i z firmami ktore sie tym zajmuja. Czy ktoś budował dom i ma takie doświadczenia? Jaki system wentylacji wybrac najlepiej ki jakiej firmy ?? do tej pory słyszałam glownie pozytywne opinie o dwoch firmach http://www.ventermo.pl/oferta/system-wentylacji.html druga to http://www.rekuperatory.pl/dowiedz-sie- ... echaniczna , sama nie wiem co wybrac? moze ktos moze mi polecic jeszcze inna firme która sie zajmuje wentylacja w domach? prosze o opinie
mzkowa
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 19:26
Model: c30
Rok produkcji: 0

Postprzez Sqeez » 24 lip 2014, o 23:10

Nie do konca wiem co kolega chce sie dowiedziec...
Jaka wentyalcje wybrac w sesie czy mechaniczna czy grawitacyjna?
grawitayjna wentyalcja bedzie dobrze dzialac pod warunkiem ze dom nie bedzie bardzo szczelny.. czyli np. w oknach beda zamontowane wywietrzniki... sama wentylacja bedzie najlepiej dzialac zima.. czyli cieple powietrze bedzie ciaglo kominem na zewnatrz gdzie jest zimno (taka fizyka) na jej miejsce oczywiscie bedzie wchodzic powietrze zimne z zewnatrz przez np. wywietrzniki w oknach..
mechaniczna bedzie dzialac zawsze nawet w bardzo szczelnym domu, bo wywiew i nawiew zapewniaja wentylatory... tylko tutaj (zima) dalej cieple powietrze jest wywiewane a zimne nawiewane... jesli pod wentyalcje mechaniczna podepniesz rekuperator to urzadzenie to pozwoli ci ogrzac (to zimne powietrze zimowe) i juz nie bedzie nawiewalo zimnym powietrzem tylko duzo cieplejszym... jakie sa tego korzysci nie bede pisal.. ale osobiscie polecam wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepla czyli z rekuperatorem ;)

poszukaj firmy które robia wentylacje mechaniczna napewno znajdziesz niejedna w swoim regionie.. zaproponuja cos.. pomoga.. nie musisz sie od razu decydowac.. mozesz wczesniej sprawdzic opinie w necie na temat zaproponowanych firm i rozwiazan..

no i polecam np. forum muratora tam duzo znajdziesz na temat wentylacji

http://forum.muratordom.pl/forumdisplay ... ekuperacja
Avatar użytkownika
Sqeez
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 54
Dołączył(a): 24 lut 2013, o 22:06
Lokalizacja: Dublin / Czestochowa
Model: v50
Silnik: 1.8 SE
Rok produkcji: 2005

Postprzez mattstop » 25 lip 2014, o 13:26

Tylko z rekuperotorami to jest taka sprawa ze jak sie czyta o nich to wszystko fajnie pieknie super oszczednosc ale tak na prawde nikt nie jest w stanie ci powiedziec ile tego ciepla odzyskasz a ile te wentylatory zuzyja ci pradu, nie mowiac o koszcie rekuperatora nie, da sie tego policzyc wiec te wartosci sa troche z palca wyssane .Brat studiuje budownictwo i mowi ze wcale z tymi rekuperatorami nie jest tak kolorowo,i wcale nie jest to taka straszna oszczednosc chociaz pewnie najlepsza wentylacja.Narazie cena jest najwieksza wada ale niedlugo rekuperatory beda obowiazkowe wiec pewnie pojawi sie wiecej firm i wykonawcow to konkurencja spowoduje spadek ceny.
mattstop
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 48
Dołączył(a): 1 lut 2014, o 20:13
Lokalizacja: Irlandia Tipp Rzeszów
Model: V50
Silnik: 1.8 benzyna
Rok produkcji: 2006

Postprzez Sqeez » 25 lip 2014, o 16:21

ja oczywiscie nikogo nie zmuszam :) kazdy ma inne potrzeby...
niemniej jednak wentylacja grawitacyjna latem albo nie dziala wcale albo dziala bardzo kiepsko.. natomiast zima cale cieple powietrze sp..... kominem az szumi..
koszt mechanicznej napewno jest wiekszy.. ale koszt postawienia kominow wentylacyjnych tez wcale nie jest maly.. lepiej dolozyc i miec KOMFORT bo o tym malo kto pisze.. zawsze to musza byc oszczednosci i tylko oszczednosci.. rekuperatory na ta chwile maja odzysk ciepla na poziomie 90% mozna sobie sprawdzic kilka wyminnikow ciepla (ich wydajnosc przy roznych temp.) tutaj http://www.recair.com/pl/recuperator_models.php
a czy duzo pradu zuzywaja? wentylatory pradu stalego przy normalnej pracy na poziomie 75% wydajnosci to mniej wiecej tak ponizej 90W czyli mocniejsza zarowka.. a w przypadku 40% wydajnosci to cos kolo 20W
a jesli uda ci sie odzyskac 80% ciepla to juz musisz dogrzac tylko 20% a nie 100% w przypadku gdy nawieje ci zimnego.. no i komfort świerzego powietrza non stop..
Avatar użytkownika
Sqeez
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 54
Dołączył(a): 24 lut 2013, o 22:06
Lokalizacja: Dublin / Czestochowa
Model: v50
Silnik: 1.8 SE
Rok produkcji: 2005

Postprzez Juef » 23 lip 2019, o 22:41

Myslę, że to dobry wybor
Juef
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 22:36
Model: s60
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez PioterG » 26 sie 2021, o 14:53

Może ci pomogę, ale nie obiecuję. Ja słyszałem ostatnio o badaniach gleby metodą georadarową. Jest firma https://geovolt.pl/metody/georadar, która zajmuje się tym zawodowo. Jeśli stawisz dom, bądź chcesz dla jakiegoś innego celu wiedzieć co masz pod ziemią, to warto po nich zadzwonić.
PioterG
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 maja 2021, o 07:27
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość