[2.0D 136KM 03-07] Krzywy korbowód?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez wojto19a » 11 lip 2014, o 05:45

Dzięki za porady. Mam wujka mechanika, tylko mieszka ode mnie prawie 300km dalej, ale samochód jest w warsztacie w 2/3 drogi do niego. Już z nim rozmawiałem i ma dobrego kolegę, który ściąga te silniki z anglii, ściąga bitki i silniki. Wiem, że na dzień dzisiejszy ma silnik w bardzo dobrym stanie za 2 tysiaki. Tamten serwis będzie musiał zdemontować swoje części i samochód zabiorę na przyczepko-lawetę i zawiozę do wujka. Niestety jutro wyjeżdżam już na urlop, więc na 10 dni jeszcze samochód zostanie u nich. Zostaje mi tłuc się 1200km Oplem Corsą 1.3 Di 75 KM :). Ale dobrze, że przynajmniej jest czym jechać. Miałem pożyczyć od kolegi C-Maxa ale ma ten sam silnik i niestety też jest już po poważnych przejściach.
wojto19a
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 sty 2014, o 13:02
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006

Postprzez wojto19a » 29 lip 2014, o 21:51

Wczoraj odebrałem go z serwisu. Okazało się, że w komorze spalania był wkręt! Wkręt na tyle duży, że nie mógł się tam dostać przez otwór po wtryskiwaczu. Na tydzień przed wymianą wtryskiwaczy wymieniałem dwumas i sprzęgło. Wkręty te podobno są od obudowy filtra powietrza. Podejrzewam, że układali wkręty gdzieś na silniku zamiast w pojemniku z magnesem i wpadło im do dolotu. Dwa tygodnie przed wymianą dwumasy zmieniałem też olej i filtry - ale tutaj nie musieli odkręcać obudowy filtra. Miesiąc bez samochodu - pogoda przez ten miesiąc masakra jak dla kogoś kto musi chodzić na nogach po wszystko! Non stop ulewy... Naprawa szkód po niesfornym mechaniku - 3570zł + wymiana wtryskiwaczy 2300zł - daje już niezłą sumkę. Planowanie głowicy, nowy tłok, pasek rozrządu, uszczelki, uszczelniacze, itp. Masakra! Nie życzę nikomu! Ale powiem szczerze, że jazda samochodem po miesiącu przerwy i jeżdżeniem różnymi innymi autami - bezcenne! Ten samochód jest póki co wart dla mnie każdej ceny. Wygodne siedzenia, nagłośnienie, ten zryw! ahhh, szkoda że nie mogłem jechać nim na urlop. Niestety sprawa jest ciężka, bo w przybliżonym czasie grzebały w nim 3 serwisy - choć tylko jeden jest dla mnie podejrzany, ale sprawa trudna do udowodnienia.

Obrazek
wojto19a
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 sty 2014, o 13:02
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości