v50 2005 2.4B blokowanie wybieraka ASB w pozycji N

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez smith19 » 16 gru 2020, o 18:59

Co może być przyczyną zablokowania wybieraka w pozycji N. Całe szczęście że miałem trochę narzędzi i miałem czym rozebrać całą konsolę i trochę wybieraka. A mianowicie zaczęło się od uszkodzenia tej roletki zabezpieczającej przed kurzem, cała popękała ale wszystko chodziło ok czyli z P R N D itd do dziś jak stanęło w pozycji N. Już miałem obawy że to awaria skrzyni gdyż przy naciskaniu na hamulec nie słyszałem tego pyknięcia przy drążku jak to zawsze było. Rozkręciłem konsole jak to u nas z tym wodospadem i zacząłem grzebać przy wybieraku jednak żadnego rezultatu, zacząłem rozbierać powoli z tych zatrzasków "kto ma asb i rozbierał wie jak to wygląda" i o dziwo przy zdjęciu tego dekla podświetlanego coś jakby zluzowało się i wybierak zaczął działać . tak więc składam i przy założonym tym deklu znowu to samo blokuje się na N i znowu jestem spokojny bo nie działa, demontaż abarot i działa tak więc wiadomo gdzie szukać przyczyny, jeżdżę tak z rozkręconą deską "jak złodziej :)" i tym deklem i o dziwo działa. Jutro zamówię tą roletę co się uszkodziła i może pomoże jeśli nie to może ktoś przerabiał temat i coś doradzi co może być przyczyną...
smith19
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 09:13
Model: V50
Silnik: 2.4
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Radom

Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości