komunikat o przeglądzie okresowym

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez tortuga » 20 sie 2014, o 23:39

rozumiem, że komunikat o przeglądzie okresowym wyświetlany przez komputer pojawia się po roku od ostatniego przeglądu lub po przejechanych 20 tys. km.

jeśli tak - to czy ten komunikat pojawia się z jakimś wyprzedzeniem? bo u mnie ostatni przegląd (w ASO) robiony był 23 września 2013 r. (przez poprzedniego właściciela), natomiast komunikat o przeglądzie okresowym pojawił mi się dziś, czyli na troszkę ponad miesiąc przed upływem roku. czy to tak jest, że się pojawia z wyprzedzeniem, bo i tak nikt z dnia na dzień na taki przegląd nie jedzie, więc lepiej wcześniej to zasygnalizować? czy też poprzedni właściciel jednak coś ściemniał, wpis w książce serwisowej jest średnio prawdziwy, a całą książkę mogę odłożyć na półkę z bajkami w biblioteczce?
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez mr-fix.pl » 21 sie 2014, o 11:13

Ze strony Volvo:
Samochód powinien być poddawany zabiegom serwisowym w momencie pojawienia się odpowiedniego komunikatu na wyświetlaczu w zespole wskaźników. Komunikat ten pojawia się:

co 12 miesięcy,
co 20000 km przebiegu
lub po upływie określonej liczby motogodzin w zależności od tego, który warunek zostanie spełniony wcześniej.

Możliwe, że powiadomienie wyświetla się przy 11 miesiącach lub 18.000km (w zależności co nastąpi pierwsze). Wtedy by się zgadzało w twoim samochodzie.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez pawelwaw84 » 27 sie 2014, o 20:53

U mnie co do dnia co roku czyli w grudniu. Natomiast tym razem chciałem zmienić olej za 3 miesiące wcześniej (we wrześniu). Kojarzy ktoś czy procedura kasowania inspekcji (kluczyk + wciśnięcie zerowania przebiegu) bez wyświetlenia inspekcji, zadziała w takim przypadku i następne przypomnienie wyświetli mi się w grudniu czy we wrześniu?
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez jakubina » 5 sty 2023, o 14:00

Pamiętaj o regularnym przeglądzie rejestracyjnym. Taki przegląd należy robić raz do roku. Jazda bez niego może grozić nawet odebraniem dowodu rejestracyjnego. Przegląd ten zrobisz w miejscach takich jak Stacja Kontroli Pojazdów Premium Kowale Gdańsk: http://www.skppremium.pl/ .
jakubina
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 271
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 12:10
Model: c30
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: wielkopolska


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość