S40 II - brak świateł cofania

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez craig » 9 wrz 2014, o 11:03

Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem jak w tytule - światła cofania "zniknęły". Czytałem coś o czujniku przy skrzyni biegów - jak się tam dostać? bezpiecznik 79 cały, proszę o porady :) Pozdrawiam serdecznie
craig
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 11:00
Model: S40
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2004

Postprzez Lanact » 12 lut 2016, o 06:49

Witam.

Chciałbym podłączyć się pod temat. Otóż mój problem wygląda podobnie i tylko w zimnych miesiącach. Po przestanej nocy (niestety nie garażowany :( )lub dłużej na parkingu, przy wbijaniu biegu wstecznego nie zapalają się światła cofania oraz nie włącza się asystent parkowania. Albo jest próba wbicia parę razy i po którymś razie zaskoczy, albo wcale. Wydaje mi się, ze problem znika po nagrzaniu wnętrza samochodu, ponieważ potem wszystko jest już ok, do następnego odstania, ale mogę się mylić i problem dotyczy czegoś innego. Spotkał się już ktoś z czymś podobnym, ewentualnie ma ktoś pojęcie od czego może to zależeć bądź od czego zacząć poszukiwania usterki? Pozdrawiam
Lanact
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 22:07
Lokalizacja: Opole
Model: S40
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez Kuna » 12 lut 2016, o 08:57

Witam,

miałem podobny problem kiedyś ... czujnik wstecznego jest pod filtrem powietrza. Wystarczy go wyjąć i jest widoczna wtyczka. W moim przypadku było tak, że wtyczka ta nie była do końca wciśnięta. Możliwe że ktoś przypadkiem ją wypiął zmieniając akumulator - wtyczka jest blisko grubych przewodów od akumulatora (idą chyba do rozrusznika) dokładnie nie pamiętam.

Nie wiem dokładnie jak to jest po lifcie (jest inny filtr powietrza - okrągły) ale przed liftem po wyjęciu filtra wszystko jest ładnie na wierzchu.

Pozdrawiam
Kuna
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 37
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 21:20
Lokalizacja: Wrocław
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości