Zamontowanie instalacji Xsenon HID H7 ?

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez tonyss » 13 wrz 2014, o 12:32

Witam mam pytanie czy ktoś już może zakładał do swojej V50 taka instalacje ?> http://allegro.pl/zestaw-xenon-can-bus- ... 09940.html
Moje następne pytanie brzmi czy "wam" tez tak słabo świecą światła do jazdy dziennej ? mam z tym wielki problem ponieważ po zmroku praktycznie nic nie widać.
Dlatego tez rozważam założenie takiej instalacji Xsenon Hid Can Bus tylko nie wiem czy ona podpasuje do mojego auta.

Albo może ktoś poradzi co zrobić aby światła świeciły jak powinny. reflektor nie jest porysowany nie jest potrzebna polerka na diagnostyce świeca równo ale słabo.
Proszę o pomoc jakieś podpowiedzi sugestie będę wdzięczny.
tonyss
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 wrz 2014, o 12:27
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez tortuga » 13 wrz 2014, o 17:45

nie powiedziałbym, że słabo świecą, ja w każdym razie nie narzekam (szczególnie w porównaniu z poprzednim autem) - i szczerze mówiąc nie spotkałem się z narzekaniami na ten temat w tym modelu. połowa sukcesu to dobre, a nie przypadkowe żarówki. ale domyślam się, że o to zadbałeś w pierwszej kolejności.
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez tonyss » 13 wrz 2014, o 18:13

Żarówki już dwa razy wymieniałem pierwsze były Philips blue vision polatałem na nich koło 5 miesięcy ale nie byłem z nim zadowolony wiec postanowiłem kupić Osram night breaker świecą napewno lepiej niż Philipsy ale nadal nie świecą jak powinny wiele osób które mnie mijają mrugają mi światłami abym sobie załączył światła jest to dla mnie żenujące dlatego postanowiłem napisać na forum z myślą że ktoś może mi pomóc. Znajomy i kolega proponują mi zamontowanie instalacji Hid tylko nie wiem jaką nawet kupić bo nie znam się ;/

Ostatnio mój znajomy z pracy kupił żonie V50 z 2006 roku i też narzeka na światła próbował mnie podpytywać ale nie jestem w stanie jemu pomóc bo sam się z tym borykam.
tonyss
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 wrz 2014, o 12:27
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez cameltd » 13 wrz 2014, o 18:39

Witam
Dłuższy czas narzekałem na słabe światła.
Teraz jest dobrze , opuściłem pokrętłem niżej bo świeciły za daleko.
Sprawdź powinno być dobrze.
cameltd
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Model: v50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2007

Postprzez tortuga » 13 wrz 2014, o 20:12

ja też jeżdżę na Osram NB (te żarówki chyba rzeczywiście najwięcej dają światła) i według mnie jest ok. może to kwestia przed i poliftowej wersji. no nic - nie wtrącam się już zatem, bo raczej nie pomogę. życzę pozytywnego rozwiązania problemu.
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez wilczyhak » 14 wrz 2014, o 11:36

tonyss napisał(a):...ale nadal nie świecą jak powinny wiele osób które mnie mijają mrugają mi światłami abym sobie załączył światła..,.

To aż tak słabo świeca? Moze problemem jest instalacja? Mierzyłes moze napiecie jakie jest podawane na żarówki? Albo soczewki masz juz zniszczone.... U mnie szału tez nie ma, ale dramatu tez. W nocy widać dość dobrze jak jadę nie za szybko, chociaz w poprzednim aucie miałem lepsze światła.
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez tonyss » 14 wrz 2014, o 12:41

Dziś jak będę wracał wieczorem postaram się nagrać filmik i pokaże wam jak moje światła dają "czadu" :) wiesz może jakie napięcie powinno być na żarówce / instalacji mam miernik wiec będę mógł zmierzyć sam :)
tonyss
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 wrz 2014, o 12:27
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005

Postprzez wilczyhak » 14 wrz 2014, o 18:32

Producenci żarówek... z tego co pamiętam to nominalne robią/testują dla 13.2V. Także jak będziesz miał więcej (a jeśli wszystko jest ok, to powinno być w okolicach tego co daje alternator: 13.8-14.4V) to powinny dobrze świecić (jedynie mogą się wtedy szybciej przepalać, ale to teoria, bo ja tam na przepalanie żarówek nie narzekam- jeszcze się nie zdarzyło 0_o) No a jak będziesz miał niższe napięcie to będą poprostu słabiej świeciły. Nie zauważyłeś tendencji np. że coraz gorzej świecą jak dłużej pojeździsz? Jeśli tak to szukaj zaśniedziałej masy (wraz ze wzrostem temperatury rośnie rezystywność, a co za tym idzie będą większe straty energii zanim dojdzie do żarówki ;))
Osobiście u siebie tego nie sprawdzałem, ale nie sądzę że podawane jest napięcie po jakiejś stabilizacji do wartości nominalnych dla żarówki (ale tutaj mogę się mylić....sprawdzę w schematach jak będę w domu)
Avatar użytkownika
wilczyhak
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D-D4204T
Rok produkcji: 2005

Postprzez MireK » 15 wrz 2014, o 14:30

proonuję posprawdzać masy. Miałem w Poldku tak, źe ja włączyłem wycieraczki, to przygasały światła. Na miernik wszystko było niby w porządku, a mocy brakowało.
MireK
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 cze 2014, o 12:32
Model: V50
Silnik: 2.0 D3
Rok produkcji: 2010


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości