[Proszę o ocenę oferty] V50 po regeneracji turbo

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez ninedays » 13 lis 2014, o 09:31

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście,

Od jakiegoś czasu usilnie staram się zostać posiadaczem v50, natomiast mój brak doświadczenia z tą marką powoduje obawy przed podjęciem decyzji zakupu. W związku z tym proszę doświadczonych forumowiczów o rady i opinię odnośnie poniższego modelu.

http://olx.pl/oferta/volvo-v50-2007r-sp ... fb4b6d24be

Czy to dobrze, czy źle, że była zrobiona regeneracja turbo? Co w praktyce oznacza posiadanie samochodu ze zregenerowaną turbosprężarką? Wymiana rozrządu wydaje się świadczyć na korzyść tego egzemplarza, niemniej jednak mam podejrzenia, czy oferta nie jest trochę zbyt hojna (do tego jeszcze te felgi gratis).

Ewentualnie zastanawiam się jeszcze na tym:
http://otomoto.pl/volvo-v50-2-0d-136-km ... 44121.html

Proszę o opinię i rady.

Dzięki!
ninedays
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 09:14
Model: V50
Rok produkcji: 0

Postprzez mr-fix.pl » 13 lis 2014, o 14:59

Regeneracja oznacza tyle, że turbo zostało naprawione (przeserwisowane) zamiast wymienione na nowe. Usterka turbiny to nic nadzwyczajnego.
Bardziej zastanawia mnie rozrząd, który wymienia się co 240kkm lub 10 lat, a samochód ma zdeklarowane 140kkm przebiegu. Nie musi to oznaczać, że przebieg nie jest autentyczny - możliwe, że wymiana to nadgorliwość właściciela.

Żebyś nie dał się zwabić na atrakcyjną listę wyposażenia, to część wymienionych tam elementów jest w standardzie (radio cd, elektryka szyb, poduszki, ABS, immo, sensor zmierzchu, centralny, wspomaganie, podłokietnik).

Dobrze, że jest tempomat i komputer pokładowy.
Szkoda, że jest najniższe audio (nie ma głośniczków wysokotonowych w drzwiach).

drugi link nie działa.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez ninedays » 13 lis 2014, o 15:34

Dzięki za odpowiedź, jeszcze raz drugi link (szczerze mówiąc bardziej skłaniam sie ku temu, już nawet się umówiłem na weekend):

http://otomoto.pl/volvo-v50-2-0d-136-km ... 44121.html

Udało mi się też dodzwonić do ASO, w którym był kupiony i serwisowany do 80kkm. Historia do tego czasu:

Do 20kkm wymiana miski olejowej i trzykrotna wymiana wycieraczki przedniej - hałasowała i źle zbierała wodę, potem zgłoszenia ustały.

Przy 40kkm zauważono wyciek oleju z turbiny, a przy 50kkm (01/2009) wymieniono turbosprężarkę. Przy 80kkm sprawdzono wyciek oleju z turbiny i nic dalej nie robiono (czyli pewnie problem ustał). Przy 60kkm wymieniony filtr paliwa. Na tym historia się kończy w macierzystym ASO.

Wszystko było robione na gwarancji i oryginalnych częściach. Jakieś powody do obaw według Ciebie?

Pozdr!
ninedays
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 09:14
Model: V50
Rok produkcji: 0

Postprzez mr-fix.pl » 13 lis 2014, o 23:17

Wygląda ok. brakuje tylko oznaczenia silnika na klapie bagażnika :)
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez mattstop » 13 lis 2014, o 23:30

Kolor zderzaka tylnego odróżnia się od reszty wiec trzeba się temu dobrze przyjżeć bo może to tylko złudzenie czasem szary metalik tak ma ale czujności nigdy za wiele.
mattstop
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 48
Dołączył(a): 1 lut 2014, o 20:13
Lokalizacja: Irlandia Tipp Rzeszów
Model: V50
Silnik: 1.8 benzyna
Rok produkcji: 2006

Postprzez tortuga » 14 lis 2014, o 16:10

Nie chcę odradzać i zniechęcać, ale jakoś moim zdaniem sporo tych - i nie takich drobnych - usterek jak na ten przebieg i rocznik. I dość wcześnie się zaczęły pojawiać. Ale jeśli rzeczywiście wszystkie ogarnięte były w ASO - to może warto. Bo z drugiej strony - przynajmniej wiadomo co było robione. A ile aut zmienia właściciela bez żadnej informacji co w nich i kto (w dodatku jak wykwalifikowany) dłubał...
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez mr-fix.pl » 14 lis 2014, o 22:20

Ci eksperci w ASO to też czasem tak się przykładają do pracy, że dla mnie już nie ma znaczenia historia pojazdu. Pół roku szukałem swojego C30, obejrzałem ponad 10 samochodów i oszukiwali wszyscy. ASO, komisy, handlarze, prywatni...
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007


Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron