Problem z kluczykiem

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez marsob82 » 20 lis 2014, o 20:35

Witam,
Spotkał się ktoś z was z problemami z kluczykiem?? Dzisiaj żona dzwoni do mnie że kluczyk w stacyjce nie reaguje.Dodatkowo pojawił się błąd "schlüssel fehler erneut versuchen" (coś tam z kluczykiem,spróbuj ponownie). Pierwsze co jej powiedziałem to wyjdź i zobacz czy centralny działa.Niby działa, więc do niej walnij mocniej w kluczyk.Tak zrobiła i wszystko gra. :o
Moje pytanie czy ten problem jest przypadkowy czy to zwiastun wydatków?
marsob82
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 79
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 13:58
Lokalizacja: Białystok
Model: V50
Silnik: Diesel,2.0,136KM
Rok produkcji: 2004

Postprzez katalizator » 21 lis 2014, o 19:42

Ja miałem taką sytuację po odłączeniu i podłączeniu akumulatora, mianowicie. Podchodzę do auta, otwieram je z pilota, odłączam akumulator, po chwili podłączam akumulator (w tym czasie drzwi kierowcy otwarte), przekręcam kluczyk i nic :-), brak napięcia. Wtedy po należy najpierw użyć pilota by zamknąć drzwi i po chwili je otworzyć zanim włożymy go do stacyjki. Dopiero wtedy immo odblokowuje działanie klucza.

Póki sytuacja się nie powtarza to bym nie panikował, ale trzeba by może sprawdzić sam akumulator oraz baterię w kluczyku (słabe napięcie tej baterii jest sygnalizowane komunikatem błędu w tablicy przyrządów, informującym o konieczności jej wymiany).
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości