[Proszę o ocenę oferty] Uszkodzone Volvo V50 - może ktoś coś więcej powie?

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez karloss » 3 sty 2015, o 23:08

Witam,

Jestem tutaj nowy i chciałbym zapytać, czy ktoś z Was oglądał ten egzemplarz:
http://otomoto.pl/volvo-v40-krajowy-31- ... 63610.html
Pomijam kwestię ceny. Interesuje mnie czy ktoś z Was może oglądał ten egzemplarz lub z własnego doświadczenia mógłby coś więcej (na podstawie zdjęć napisać)?
Ja w zamian mogę służyć pomocą w kwestii informacji dotyczących silnika 1.8/2.0 benzyna duratec, który użytkuje w Mondeo MK3, a który jest również m.in. w V50 :)

pozdrawiam
karloss
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 22:57
Model: MK3
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2003

Postprzez Strzelba » 3 sty 2015, o 23:44

w mnie bez palnika sie nie obejdzie
fartuch az po kielich jest pogiety a co wiecej trzeba jechac i ogladac
i jesli podluznica jest cala to moze jest jeszcze do uratowania ale to juz wieksza zabawa bo trzeba robic tak aby wszystkie wymiary sie zgadzaly
BMW-e30.PL

Kupie dolna listwę na prawe tylne drzwi do V50/S40 przed liftem w kolorze 452
Avatar użytkownika
Strzelba
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 07:57
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez krupa24 » 4 sty 2015, o 16:51

Pracy troche cie czeka :) kurde ale ze poduchy nie odpalily,dziwne
krupa24
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 18:37
Model: v50
Silnik: 2.0 d
Rok produkcji: 2006

Postprzez karloss » 5 sty 2015, o 14:13

Ja nie kupuję, na razie szukam :)
Ale faktycznie auto podejrzane, że przy takim uderzeniu nie zadziałały poduchy.
Dzięki za informację.
karloss
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 22:57
Model: MK3
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2003

Postprzez DamianSadowski3 » 12 sty 2015, o 16:31

Poduchy nie odpaliły dlatego, że przy uderzeniu od razu urwało komputer który znajduje się w zderzaku po lewej stronie. Tez miałem taki przypadek brak komputera poduszki całe.

A co do porady to jeżeli auto nie ma wcale komputera to może być problem z dograniem oprogramowania. W volvo jest z tym problem, przerobiłem ten temat bardzo dokładnie właśnie w tym silniku. Nikt w Polsce nie ma oprogramowania do tego silnika, z dieslami podobno dają sobie radę, ale ten silnik jest bardzo rzadko spotykany dlatego nikt go nie robił. Mnie jako handlarzowi skończyło się na kupnie nowego komputera ok 4 tys zł. Samochód sprzedany po kosztach albo i taniej.

Ogólnie komputer w Volvo to bardzo ciężka sprawa (chyba, że ma się "zwłoki", z których da się zczytać oprogramowanie).
DamianSadowski3
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 gru 2014, o 22:38
Model: v50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2009

Postprzez karloss » 14 sty 2015, o 19:10

Komputer od poduch zamontowany jest w zderzaku??
Aż mi się nie chce wierzyć. Nie mylisz tego z czujnikiem czołowym zderzenia?
Przecież kompy od poduch montuje się wewnątrz auta często w okolicy tunelu środkowego. Przecież montaż w zderzaku takiego kompa utrudniłby odpalenie np. bocznych poduszek (pomiar przeciążenia bocznego).
A co do silnika to taki rzadki w występowaniu on nie jest, to znana konstrukcja fordowska (notabene mam taką w swoim aucie).
A co do kompa komputera to nie mylisz przypadkiem modułu GEM ze sterownikiem (komputerem) samego silnika?
Owszem moduł GEM się programuje + alarmy i immo i ma to związek z komputerem pokładowym.
karloss
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 22:57
Model: MK3
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2003

Postprzez DamianSadowski3 » 26 sty 2015, o 19:14

Nie mówie o sensorze poduszek powietrznych tylko o głównym komputerze (on się chyba nazywa CEM, a nie GEM) a ten komputer jest w zderzaku od strony kierowcy (kupiłem raz auto mocno uderzone czyli zgięte podłużnice, a nic nie wystrzeliło).A komp to na bank zrobili po to żeby przy wypadkach kupować nowy. Pompa wspomagania jest po drugiej stronie zderzaka, też jest droga. Nie mieli miejsca na pompę? Wątpliwe. Ale na komputer o wymiarach 50cm x 50cm to na pewno by znaleźli miejsce bezpieczniejsze. W s60 komputer jest w środku, nad podłużnicami. Sensor zderzania w v50 nie wiem gdzie są, ale np w s60 są w tunelu środkowym (w v50 pewnie tak samo).


W moim poprzednim komentarzu nie dodałem przecinka. Tez miałem taki przypadek brak komputera,,,,, poduszki całe. ;)
DamianSadowski3
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 gru 2014, o 22:38
Model: v50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2009

Postprzez mr-fix.pl » 27 sty 2015, o 00:12

Komputer w zderzaku to ECM czyli Engine Control Module (a.k.a. ECU) czyli sterownik silnika.
CEM (Central Electronic Module) to rozdzielnia prądu nad nogami pasażera.
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że w Volvo nie ma głównego komputera. Są dwie szyny komunikacji (szybka i wolna) odpowiedzialne za łączność między modułami. Moduły oczywiście współpracują ze sobą, ale nie ma czegoś takiego jak ten jeden główny komp bez którego nic nie działa.
Obrazek
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007


Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości