[Proszę o ocenę oferty] V50 1.6D

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez zwecho » 30 sty 2015, o 13:28

Witam.
Jestem po wstępnej rozmowie w sprawie tego autka http://otomoto.pl/volvo-v50-nawigacja-skora-opon-letnie-2013r-C35689586.html
Proszę o opinie o tym konkretnym samochodzie jak i wszystkie opinie o tym modelu.
Auto zostało sprowadzone do kraju w 2013 roku z przebiegiem 150tkm. Nr. VIN : YV1MW765292475783
Wiem że silnik jest trochę słaby ale jeżdżę maksymalnie w 2 osoby.

Po kupnie zamierzam zlikwidować filtr cząstek stałych - zna ktoś na Pomorzu środkowym jakiś dobry warsztat który usuwa w Volvach takie rzeczy ( fizycznie i programowo ? )

Z góry dziękuję za wszystkie ewentualne podpowiedzi.

Pozdrawiam Zbyszek
zwecho
 

Postprzez hosekk » 30 sty 2015, o 20:50

Jakbyś miał holenderski nr rejestracyjny to można by sporo sprawdzić

Ale kiedyś to samo auto było sprzedawane przez Auto Skan - znam firmę bo sam od nich kupowałem i akurat to co piszą w 99% jest prawdą.
Tu masz jakieś archiwalne ogłoszenie:
http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=12p6kz

http://www.gielda.v10.pl/volvo-v50-1,6d ... 40328.html

Jak zadzwonisz do ASO to powinni Ci powiedzieć, bo w autoscanie 99% klientów jedzie na sprawdzenia auta przed zakupem do ASO więc będą mieli dane o przebiegu z tamtego dnia

Aczkolwiek wiadomo, że od tamtej pory sporo mogło się zmienić :)
Avatar użytkownika
hosekk
Admin
Admin
 
Posty: 272
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 20:21
Lokalizacja: Lublin
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zwecho » 31 sty 2015, o 11:38

Dzięki za odpowiedź.
Z tego co piszesz wynika, że raczej nie powinienem się bać zakupu tego autka. Dzwoniłem do serwisu Volvo w Gdyni i stwierdzili , że nie mają możliwości na dzień dzisiejszy sprawdzenia historii auta w Niemczech. Należałoby zadzwonić do Niemiec.
Auto było sprowadzone do Polski w 2013 roku z przebiegiem 154 tkm więc na dzień dzisiejszy po roku używania te 175 tkm jest w miarę realne.
Jestem umówiony że właściciel przyjedzie do mnie w przyszłym tygodniu więc sprawdzę je dokładnie w stacji diagnostycznej i zaprzyjaźnionym warsztacie . Jeśli faktycznie pomiary grubości lakieru, nie cieknący nigdzie olej i inne rzeczy będą w porządku to zdecyduję się na zakup tego autka. ;)
zwecho
 

Postprzez hosekk » 31 sty 2015, o 11:43

Generalnie właściciel powinien mieć wszystkie kwity od pierwszego właściciela w Niemczech. Oni zawsze dawali te papiery.
Ja co prawda kupowałem Volvo w 2008 roku więc nie wiem jak było później, ale wtedy auto-scan miał dobry układ z którymś Niemieckim salonem Volvo i brali samochody poleasingowe. Wszystkie miały przebieg ok 150tyś i ok. 2 lata więc patrząc na umowy leasingowe - jest to raczej prawda.

Kwestia co się z nim działo w Polsce. Ale jak to auto prywatne to może robić niewielkie przebiegi. Na pewno warto je obejrzeć, ew. podjechać gdzieś na przegląd przed zakupem
Avatar użytkownika
hosekk
Admin
Admin
 
Posty: 272
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 20:21
Lokalizacja: Lublin
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zwecho » 31 sty 2015, o 12:07

Myślę ,że będzie dobrze.
Prześwietlę je dokładnie czujnikiem grubości lakieru. Boję sie tylko trochę tej mocy 109 KM bo autko do lekkich nie należy i filtra cząstek stałych.
Ale przeważnie jeżdżę sam lub góra w 2 osoby więc powinien dać radę z mocą.
zwecho
 

Postprzez vaniek » 31 sty 2015, o 14:51

Nie bój sie DPF w tym wypadku - miałem z nim do czynienia przy tym silniku w Pugu 307 i teraz w swojej Volvinie - raczej bezproblemowy. A co do mocy to fakt 109 nie za dużo, rakietą nie będzie ale za to spalanie jest miłe - średnio u mnie ok 5 litrów :D
vaniek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 gru 2013, o 15:55
Model: V50
Silnik: 1.6 D Drive
Rok produkcji: 2009


Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości