Błąd komunikacji między CEM a ECM

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez mz27 » 1 mar 2015, o 14:39

Witam

Mam problem z Volvo V50 1.6 D 2006r. Problem polega na tym, że auto ma problem z porannym odpaleniem po nocy. Można kręcić i kręcić i nie odpala. Po podpięciu do komputera pokazuję się błąd komunikacji między CEM a ECM. Zarówno CEM jak i ECM zostały sprawdzone przez elektryka i oba są dobre. Co jeszcze może być przyczyną błędu komunikacji ? W serwisie Volvo do sterownika przywrócone zostały ustawienia fabryczne, a po kilku dniach błąd pojawił się znowu. Niestety nie mam możliwości podmiany sterownika na taki sam, a nie chce bez potrzeby wydawać pieniędzy na nowy sterownik. Czy możliwe jest aby przez ten błąd auto nie odpalało, czy trzeba szukać innej przyczyny ?
mz27
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 13:58
Model: v50
Silnik: 1.6 D
Rok produkcji: 2006

Postprzez mr-fix.pl » 1 mar 2015, o 14:56

Może to spadek napięcia w czasie rozruchu powodujący chwilowe problemy z działaniem/komunikacją modułów.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez mz27 » 1 mar 2015, o 17:40

Elektryk pomierzył spadki napięcia podczas rozruchu i mówił, że wszystko w normie,napięcie nie spada poniżej 10.3 V.

Jest też problem ze zgrzytającym rozrusznikiem. Nie pomogła wymiana rozrusznika, akumulatora, koła dwumasowego i przekaźnika rozrusznika. Przy pierwszym odpalaniu rozrusznik kręci normalnie, a za drugim razem zgrzyta. Pomaga wyjęcie kluczyka ze stacyjki i odczekanie ok. pół minuty i nie zgrzyta. Nie wiem co jeszcze można zrobić.
mz27
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 13:58
Model: v50
Silnik: 1.6 D
Rok produkcji: 2006


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości