Tu zadajemy szybkie pytani

Jeśli nie wiesz, w której kategorii powinieneś zadać swoje pytanie, możesz to zrobić tutaj. Mod umieści ją we właściwej za Ciebie

Powrót do Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Postprzez hosekk » 27 sty 2015, o 08:33

Ad. 1
zmiana-jezyka-komputera-pokladowego-t59.html

Ad. 2
po zgaszeniu silnika mignij długimi światłami. Czas ustawia się w menu radia
Avatar użytkownika
hosekk
Admin
Admin
 
Posty: 272
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 20:21
Lokalizacja: Lublin
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gość » 27 sty 2015, o 12:53

Witam,
mam problem. Wypadła mi widoczna część na zdjęciu z linki zmiany biegów. Macie może pomysł jak ją umieścić z powrotem. Kupowałem już zamienniki które okazywały się nie pasujące. Koszt nowej linki to około 700 zł...:/
Proszę o pomoc

Obrazek
Gość
 

Postprzez Gość » 27 sty 2015, o 13:36

Zdjęcie poniżej:
Obrazek
Gość
 

Postprzez jrk82 » 27 sty 2015, o 22:24

Witam wszystkich! Mam problem po spaleniu się alternatora -poszedł dym wymieniłem na nowy DENSO.Po wymianie auto na drugi dzień zaczęło głośno pracować z charakterystycznym dudnieniem jakby wtryskiwacz lejący.Po awarii alternatora aku był dość ciepły!Komp nakazuje sprawdzenie bezpieczników -OK i jakieś dwa czujniki ciśnienia-OK czy to możliwe że przyczyną może być akumulator po zwarciu?Czy taki zbieg okoliczności że po awarii alter. padł wtryskiwacz? Ja ogólnie wierzę w przypadki ale do tego mam wątpliwości...zamierzam zacząć od sprawdzenia aku wsadzę sprawny i od powietrze układ paliwa mam bąble...Jeśli ktoś miał styczność z taką sytuacją proszę o sugestie!
jrk82
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 24
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 17:04
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez luke1106 » 30 sty 2015, o 12:52

Cześć,
Ktoś wie gdzie w Łodzi mogę niedrogo i dobrze wymienić przednią szybę w S40?
Pozdrawiam.
luke1106
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 12:47
Model: S40
Silnik: benzyna 2.0
Rok produkcji: 2012

Postprzez hosekk » 30 sty 2015, o 14:39

Pytanie zadaj w dziale warsztaty serwisy mechanicy
Avatar użytkownika
hosekk
Admin
Admin
 
Posty: 272
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 20:21
Lokalizacja: Lublin
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Lublin

Postprzez rotflol » 31 sty 2015, o 12:23

Witam.
Forumowicze, mam problem. Od dłuższego czasu mam problem z moim V50 136KM. Otóż jadąc rowno jest spoko, gdy natomiast ostro dam w gaz, np wyprzedzając wyskakuje ikona serwis silnika i traci moc, max 2tys obr i nic wiece, po szybkim restarcie auto łapie moc i leci dajel. Wymieniłem ostatnio zawór ciśnienia pompy paliwowej ale nic nie pomogło, błędy silnika wskazywały na to, proba niestety nieskuteczna.
Licze na pomoc z waszej strony lub jakiekolwiek wskazówki które nakierują mnie w działaniu.
Pozdrawiam
rotflol
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 12:07
Model: V50
Silnik: 2.0 D 136 KM
Rok produkcji: 2004

Postprzez hosekk » 21 lut 2015, o 18:28

rotflol napisał(a):Witam.
Forumowicze, mam problem. Od dłuższego czasu mam problem z moim V50 136KM. Otóż jadąc rowno jest spoko, gdy natomiast ostro dam w gaz, np wyprzedzając wyskakuje ikona serwis silnika i traci moc, max 2tys obr i nic wiece, po szybkim restarcie auto łapie moc i leci dajel. Wymieniłem ostatnio zawór ciśnienia pompy paliwowej ale nic nie pomogło, błędy silnika wskazywały na to, proba niestety nieskuteczna.
Licze na pomoc z waszej strony lub jakiekolwiek wskazówki które nakierują mnie w działaniu.
Pozdrawiam

brak-mocy-2-0d-136km-t385.html
Avatar użytkownika
hosekk
Admin
Admin
 
Posty: 272
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 20:21
Lokalizacja: Lublin
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Lublin

Postprzez katalizator » 1 mar 2015, o 17:23

Gość napisał(a):Witam,
mam problem. Wypadła mi widoczna część na zdjęciu z linki zmiany biegów. Macie może pomysł jak ją umieścić z powrotem. Kupowałem już zamienniki które okazywały się nie pasujące. Koszt nowej linki to około 700 zł...:/
Proszę o pomoc


Obrazek


Jak dla mnie to ta miseczka ma oberwaną gumę i nie da się tego osadzić. Ja mam podobny problem przy czym linka od zmiany biegów (czyli ta co u Ciebie) co jakiś czas mi wypada, ale jej koniec mam kompletny (miseczka osadzona w oczku). Kompletny koniec linki mam przymocowany do dźwigienki skrzyni biegów na czarnej plastikowej, elastycznej opasce zaciskowej. To rozwiązanie wystarcza na rok po czym opaska przerywa się i wtedy wymieniam na drugą :-). Istotny jest sposób jej założenia tak, by linka była dociskana do dźwigienki zmiany biegów skrzyni a przy tym mogła pracować w całym zakresie.

Ty zrób podobnie tylko masz trochę gorzej, bo musisz najpierw naprawić końcówkę linki a to będzie trudne. Generalnie w oczko linku musisz osadzić jakąś gumę, tulejkę gumową z jakimś kapturem a potem dopiero zastosować moją opaskę. Z tym, że żeby to było dość solidne to osadzona w oczku guma nie może wypadać przynajmniej od góry (opaska ją będzie dociskać do dołu) bo od dołu trzymać ją będzie dźwigienka zmiany biegów skrzyni.

Można też wspawać w to oczko tę miseczkę, ale wtedy skrzynia będzie przenosić drgania na drążek zmiany biegów w kabinie.
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez Kuna » 10 mar 2015, o 14:00

Zastanawiam się czy nie można by tego zalać silikonem lub czymś mocniejszym, np elastycznym klejem ...
Kuna
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 37
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 21:20
Lokalizacja: Wrocław
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości