wymiana EGR

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez fcp.panoramix » 12 mar 2013, o 19:42

Planuje wymienic egr w swojej V50tce 1.6D. Defakto nowy juz zawor lezy u mnie na polce....

Jednakze ponoc nie wysarczy wymienic go na nowy, nalezy przeprowadzic rowniez cos co sie nazywa 'adaptacja'. Czy to prawda ze w naszych autkach trzeba to robic? Czy da sie to zrobic w jakis sposob poza podlaczaniem do kompa??? Jakas sekwencja do wyklikania, itp itd???
fcp.panoramix
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 20:45
Model: V50
Silnik: 1.6D My'07
Rok produkcji: 2006

Postprzez hosekk » 12 mar 2013, o 21:24

Adaptacja polega na skasowaniu starych nastaw sterujących EGR i uruchomieniu procedury dobrania nowych nastaw dla założonego zaworu. Daje się jeździć i bez adaptacji, ale ciągle jest błąd, że nastawy dla pozycji start/stop zaworu EGR nie są prawidłowe.
Załóż nowy EGR i zobacz jak auto będzie się zachowywało. Jeśli będzie dobrze to możesz jeździć i kiedyś przy okazji na kompie zrobić adaptację.
Możliwe też że z czasem sama się zaadaptuje.
Ja na Twoim miejscu bym wymienił (wcześniej bym odłączył akumulator) potem odpalił silnik i zostawił na jakieś 10 minut na wolnych obrotach bez wciskania gazu. Potem gasisz odpalasz znów i możesz jechać.

Ach ten nieszczęsny EGR... wynalazek ekologów :( bez niego życie było by takie piękne.
Avatar użytkownika
hosekk
Admin
Admin
 
Posty: 272
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 20:21
Lokalizacja: Lublin
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Lublin

Postprzez fcp.panoramix » 22 cze 2013, o 23:16

Hmmmm.

Wymieniłem EGR i nie ma żadnych błedów. Nie musiałem nic adoptować. Podłączyłem pod kompa sprawdzić ewentualne błędy i wszystko chula jak należy. A, i spalanie spadło :-)
Tak na marginesie przerbobiłem temat z centralą VALEO której podaje że do V50 1.6D powinno się wtykać EGR 700412 ale to g..... prawda. Jedyny i możliwy do włożenia to Val 700414 !!!!

Pozdro!
fcp.panoramix
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 20:45
Model: V50
Silnik: 1.6D My'07
Rok produkcji: 2006


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości