Problem z szyberdachem - woda!!!

Ogólna dyskusja o Volvo, motoryzacji i nie tylko

Powrót do Ogólne

Postprzez ajax78 » 1 lip 2014, o 08:24

Witam. Jestem posiadaczem Volvo V 50 2007 r. 2.0D - niestety z szyberdachem. Już drugi raz mam problemy z tym urządzeniem. Jakieś pół roku robili mi to mechanicy ale problem powrócił po ostatnich ulewach. Pojawiła się woda pod fotelem pasażera. Wczoraj rozebrałem tapicerkę bocznych słupków i okazało się iż na odcinku szyberdach przez słupek do maski rurki są drożne i woda odpływa. Problem pojawia się od odcinka kiedy rurka w chodzi w gumową nasadkę przy spojeniu słupka z karoserią. Tam stoi woda, nie odpływa dalej i leci do środka pod fotele. Próbowałem przepchnąć te kanały drutem i chyba udało się po stronie kierowcy, bo drut wszedł daleko na jakieś 20-30 cm wyciągnąłem sporo szlamu i woda odpłynęła. Na koniec poprawiłem sprężonym powietrzem. Natomiast po stronie pasażera mam problem, bo nie mogę wsadzić tego druta (chyba gumowy kanał się gdzieś tam zagina), nie pomaga sprężone powietrze i woda nadal stoi. Mam pytanie: czy da się na to jakoś poradzić w inny sposób, dobrać się do tego systemu kanalików od strony kabiny, może pod maską, czy też pozostają jedynie takie metody jak wykorzystane przeze mnie, czyli przepychanie drutem i działanie sprężonym powietrzem. A może lepiej byłoby próbować oczyścić ten kanał w druga stronę przy użyciu odkurzacza z wąską końcówką zasysając powietrze i brud do środka kabiny. Pomóżcie proszę, bo zapowiadają nadal deszcze:-)
ajax78
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lip 2014, o 07:49
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez v50 » 12 kwi 2015, o 19:07

Witam mam ten sam problem ze swoim volvo. Ostatnio po ulewach nabralo wody.Rozebralem slupki i wyjalem orginalne gumowe wężyki które na odcinku 1metra lacza się az 4razy . Poprowadzilem jeden wężyk bezpośrednio od szyberdachu do kanaliku spustowego pod maska . Teraz problem mam z glowy. Teraz tylko dobrze wysuszyć podloge :)
Pozdrawiam
v50
 

Postprzez Strzelba » 13 kwi 2015, o 11:57

v50 napisał(a):Teraz tylko dobrze wysuszyć podloge :)

aby to zrobić dobrze wyciągaj wykładziny bo innej opcji nie ma
BMW-e30.PL

Kupie dolna listwę na prawe tylne drzwi do V50/S40 przed liftem w kolorze 452
Avatar użytkownika
Strzelba
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 07:57
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez dmochu » 18 maja 2015, o 13:20

czyli same problemy z szyberdachem... Zaczynam się cieszyc, że jednak się nie zdecydowałem ;)
dmochu
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 maja 2015, o 13:13
Model: v50
Rok produkcji: 0

Postprzez Seba » 12 wrz 2018, o 18:38

A probowales uszczelnic silikonem?
Avatar użytkownika
Seba
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 wrz 2018, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa
Model: C30
Silnik: R5
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hasto1 » 23 sie 2019, o 07:00

mogloby to pomóc i rozwiązać problem
Hasto1
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 06:57
Model: s60
Silnik: 2.0 benzyna
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Kraków





Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości