MP3 Volvo V50

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez Ezoterror » 22 kwi 2015, o 12:59

Witam.

Już od dłuższego czasu zastanawiam się jak rozwiązać mój problem z radiem w Volvo V50 z 2007 roku. Mam w nim oryginalne radio, które odczytuje tylko płyty CD. Stos płyt robi się coraz większy, ponieważ nie wyobrażam sobie wyjazdu w trasę bez mojej ulubionej muzyki. Chciałbym zrobić coś, żeby móc odtwarzać muzykę z karty SD, pendrive albo podłączyć coś ewentualnie po kablu AUX. Nie chce jednak mieć na desce rozdzielczej plątaniny kabli, ani zmieniać radia na nieoryginalne, ponieważ wtedy wnętrze auta straci swój urok.
Niedawno przeczytałem o transmiterze FM, lecz podobno jakość muzyki odtwarzanej z niego jest straszna dla ucha. Nie jestem audiofilem, jednak zależało by mi na w miarę przyzwoitą jakości dźwięku - tym bardziej, że lubię trochę podkręcić głośność.

Pytanie: co zrobić, żeby wnętrze auta nie wyglądało jak studio nagraniowe, a jakość dźwięku była przyzwoita :?:

Wiem, że tego typu wątek już się pojawił na forum, jednak nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi dlatego prosiłbym o pomoc.
Ezoterror
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 12:08
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez mr-fix.pl » 22 kwi 2015, o 13:39

jeżeli masz podstawowe fabryczne audio (nie performance ani premium tylko basic), to strata jakości na transmiterze jest pomijalna. Gdzieś jest wątek o dolutowaniu AUXa do wzmacniacza. Poszukaj w tym dziale.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez Ezoterror » 22 kwi 2015, o 15:31

Dzięki mr-fix za info.

A mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli zmienię radio to jest jakaś opcja, żeby działały przyciski na kierownicy do sterowania nim?
Ezoterror
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 12:08
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez Fido89 » 22 kwi 2015, o 15:38

Nope. ALE możesz zastosować bluetooth transmitter pod AUX, parujesz telefon z transmiterem i masz muze z tela na fabrycznym zestawie. Kosztuje grosze (30pln na alledrogo), a jakość jest spoko. Sprawdzane w kilku autach gdzie jest AUX fabrycznie. Jednak, ja wciąż preferuję płyty, ściągam albumy w FLAC i wypalam na spokojnie.
Less traction - More feelings
driftblog.pl
Avatar użytkownika
Fido89
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 84
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 18:26
Lokalizacja: Koszalin
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Miszel » 23 kwi 2015, o 18:51

Jak nie chcesz półśrodków, a rozwiązania z wyższej półki to polecam MMMi od volvotech.eu w wersji samodzielnej ( http://www.volvotech.eu/Audio/mmmi-aux?filter=14 ) lub w wersji z kablem pod Parrota ( http://www.volvotech.eu/Audio/mmmi-plus?filter=14 ). Mam podłączone u siebie i transmiter FM którego wczesniej używałem do pięt mu nie dorasta. Jak ktoś chce poczytać więcej to zapraszam tu: http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=43 ... ead#unread (forum wymaga rejestracji) i do tematu o moim aucie: http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=13 ... 5#p1051582 gdzie jest opisany montaż MMMi i Parrota MKi 9200. Dzięki Parrotowi obsługuje pendrive, kartę SD, Bluetooth, sprzęt apple. Przy radiu HP i wygłuszeniu drzwi moim zdaniem gra świetnie. Przy pomysłowym montażu nie ma żadnych widocznych kabli ani elementów.
Jest też GROM-mst działający na podobnej zasadzie, ale nie z każdym radiem współpracuje. Są to jednak moduły które kosztują w granicach 1000zł, jednak na pewno warto. W przypadku obu urządzeń głośnością będziesz sterował z kierownicy.
Jeżeli już transmiter FM to są dostępne transmitery wpinane w antenę radia - podobno jakość z nich jest trochę lepsza niż tych zwykłych radiowych podłączanych do gniazda zapalniczki.
W radiach Basic Sound które mają niezależny wzmacniacz w bagażniku, a nie wbudowany w radio jest możliwość podlutowania AUX jak pisał mr-fix.pl
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Ezoterror » 24 kwi 2015, o 19:03

Ooo ciekawy pomysł. Dzięki za odpowiedzi :)
Ezoterror
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 12:08
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości