[2.0D 136KM 03-07] Regeneracja turbosprężarki

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez kris88 » 5 maja 2015, o 17:58

Witam,
czy ktoś w okolicy Poznania dokonywał już regeneracji turbo w swoim aucie? Auto jest z 2005 roku, ma przejechane prawie 300 tys. km i turbo nie było wymieniane. Generalnie nic złego się nie dzieje. Od kilku miesięcy podczas rozpoczynania jazdy słyszę lekki gwizd, którego nie było wcześniej oraz mam wrażenie, że czasem nie nie doładowuje z należytym ciśnieniem. Może równie dobrze być tylko solidnie zabrudzona a mechanik na pewno stwierdzi, że jest do regeneracji.

Za wszelkie porady i wskazania sprawdzonych warsztatów dziękuję.
kris88
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 16:46
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005

Postprzez Modla » 5 maja 2015, o 18:23

2 tygodnie temu regenerowałem u siebie turbosprężarke. Skorzystałem z oferty regeneracja-turbosprezarek.pl. Kurier przyjechał w poniedzialek po paczke, a turbina w pt była juz w aucie. Kontakt z firma bardzo dobry, wiec moge polecic. Autko jezdzi teraz dynamicznie, zero dymu z tylu i ciszej.
Modla
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 39
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 14:56
Model: v50
Silnik: 2.0 D 136KM
Rok produkcji: 2006

Postprzez ELIMINATOR » 5 maja 2015, o 19:48

z czystym sumieniem polecam http://www.turbosprezarki.net.pl/ robiłem u nich i śmiga idealnie, dzisiaj nawet sprawdzałem jak jest w dolocie, no i jest suchutko :)

Obrazek
ELIMINATOR
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 103
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 13:48
Model: v40
Silnik: T2
Rok produkcji: 1999

Postprzez marloon » 6 maja 2015, o 06:31

Producent turbosprężarek, firma Garrett nie przewidział regeneracji turbin ze zmnienną geometrią i dlatego nie wypuszcza części zamiennych do tych turbin. Każdy kto robi taką regenerację, wykonuje to na częściach "no name" najczęściej produkcji China. Po takiej regeneracji niestety jest loterią ile ten zestaw będzie działać.
marloon
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 10:40
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2007

Postprzez ELIMINATOR » 6 maja 2015, o 08:27

tu kolega marloon ma rację, garrett dawno wycofał się z produkcji części zamiennych do zmiennej geometrii i niestety nie jak tak kolorowo jak z klasyczną turbiną.
ELIMINATOR
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 103
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 13:48
Model: v40
Silnik: T2
Rok produkcji: 1999

Postprzez kris88 » 6 maja 2015, o 19:43

Dzisiaj dzwoniłem do Bosh service w Stalowej Woli i usłyszałem, że maksymalny koszt regeneracji turbiny Garret z częściami to około 900 zł + oczywiście koszty demontażu/montażu/wymiany oleju w wybranym przeze mnie warsztacie.
Nie mam pojęcia o regeneracji oprócz tego co czytałem w Auto Świecie, Motorze itp. ale takie artykuły są bardzo ogólne i nie znajdę tam informacji odnośnie zamiennych części akurat do mojego turbo.
Może znacie kogoś zaufanego w Poznaniu i okolicach, kto byłby w stanie sprawdzić mi ciśnienie doładowania i ogólny stan turbosprężarki?
Boję się jechać do pierwszego lepszego mechanika bo mam złe doświadczenie z naciąganiem...
kris88
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 16:46
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005

Postprzez marloon » 6 maja 2015, o 21:18

Zregenerować turbinę się da, ale prawdopodobnie nie uda się dokładnie wyregulować kierownicy spalin. Wtedy będziesz narzekał, że słabo ciągnie i reklamował. Wiele warsztatów regenerujących takie turbiny chwali się super extra wyważarką, ale i tak nie powiedzą skąd mają części zamienne do turbin. Co z tego że dadzą ci gwarancję na rok, a co ze zwrotem kosztów za wymianę? Przyślą ci drugą, licząc na to że dłużej podziała. Osobiście jestem za wymianą turbiny na nową, a nie regeneracja, zwłaszcza gdy jest zmienna geometria. Niestety turbina to część eksploatacyjna która się zużywa, tak samo jak sprzęgło, a że kosztuje 3 tyś, taki koszt nowoczesnych diesli :) Sam muszę wymienić, ale nie w głowie mi regeneracje, bardziej wolałbym używaną, sprawną, do której nikt się nie dotykał, ale ciężko znaleźć z pewnego źródła.
marloon
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 10:40
Model: v50
Silnik: 2,0
Rok produkcji: 2007

Postprzez kris88 » 10 maja 2015, o 11:02

Dzięki za odpowiedź. Jest to pewien dylemat czy regenerować już czy jeździć dalej. Jeżeli wytrzymała 300 tys. i działa dalej to może wystarczy jej porządne przedmuchanie na autostradzie i pojeździ jeszcze dłużej niż rok- czyli gwarancja regenerowanej turbiny. Gdyby mi się zepsuła to bym na pewno coś z tym robił a w takim przypadku pojeżdżę jeszcze i zobaczę czy gwizdanie postępuje.
kris88
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 16:46
Model: V50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2005

Postprzez komar » 5 lip 2015, o 17:57

kris88 napisał(a):Dzisiaj dzwoniłem do Bosh service w Stalowej Woli i usłyszałem, że maksymalny koszt regeneracji turbiny Garret z częściami to około 900 zł + oczywiście koszty demontażu/montażu/wymiany oleju w wybranym przeze mnie warsztacie.
Nie mam pojęcia o regeneracji oprócz tego co czytałem w Auto Świecie, Motorze itp. ale takie artykuły są bardzo ogólne i nie znajdę tam informacji odnośnie zamiennych części akurat do mojego turbo.
Może znacie kogoś zaufanego w Poznaniu i okolicach, kto byłby w stanie sprawdzić mi ciśnienie doładowania i ogólny stan turbosprężarki?
Boję się jechać do pierwszego lepszego mechanika bo mam złe doświadczenie z naciąganiem...


Nie masz co się zastanawiać Bosch Service w Stalowej Woli pewny i godny polecenia serwis. A do volvo robią takie turbiny http://naprawa-volvo.regeneracja-turbos ... volvo.html i co najważniejsze na oryginalnych częściach Mellet.
komar
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:04
Model: c70
Silnik: 2.0 D3 150 KM
Rok produkcji: 2009

Postprzez radeks » 11 lip 2016, o 18:32

Słuchaj, obecnie regeneracja turbin to naprawdę dobre turbosprężarki, inaczej nie udzielaliby 12 miesięcy gwarancji. Po czyszczeniu na piaskarce turbina jest składana na nowych częściach (ma nowe "bebechy"), nastepnie na parametrach producenta wykonywane jest doważanie i ustawianie turbiny, podkręcanie do 200tys/obr na minutę (praca w samochodzie to około 160 tys) i niektóre firmy również posiadają maszyny, które symulują pracę w prawdziwym silniku w celu sprawdzenia regeneracji.

Jedna z takich firm to MR Radka, regeneracja turbin Mielec, ul. Polna 3b, 39-300 Mielec. Wejdź na ich stronę i zobacz jak to wygląda wszystko, nie przepłacaj za nowe turbosprężarki.

Obecnie także naprawiają turbiny ze zmienną geometrią czy elektroniczne.
radeks
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lip 2016, o 18:29
Model: S40
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Mielec

Następna strona

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość