Volvo v50 2004r. Problem z nawigacją

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez creatorv7 » 26 maja 2014, o 20:34

Witam, niedawno zakupiłem Volvo v50 2004r z navi, telefonem i innymi bajerami.. Dowiedziałem się że jest w nim nawigacja mmm T-1000-7921. Dodatkowo na oryginalnej płytce mam numer 30679756 0420. Od poprzedniego właściciela dostałem wypaloną płytę z nowszą mapą tej navi, jednak płyta nie podpisana, nie ma na niej wersji nic, Chciałbym ściągnąć najbardziej aktualną mapkę i tu zaczynają się schody. Każdy link z mapą w który klikam pisze volvo part number 313xxxxxxx natomiast ja na płytce mam 30679756. I teraz pytanie pierwsze, czym jest volvo part number, googluje tę frazę i nic nie wskakuje, wpisuje numer wychodzą jakieś pierdoły. Dlatego prośba do was, jak mam szukać map do tej cholernej nawigacji? po numerze? czy po mmm? Jaka mapa jest najnowsza (raczej wątpie że volvo dba o aktualizacje navi samochodów z 2004. pewnie zajmują się navi z 2012). Mapę chcę ściągnąć ponieważ oryginalna którą mam jest z 2004. a ta którą mam wypaloną nie łapie za każdym razem, raz odpalam auto i działa, a raz odpalam i czarny ekran błąd płyty, wyciągam wkładam płytę i to samo, następnego dnia raz odpali a za drugim to samo, i tak w kółko. Zupełnie zielony nie jestem więc nie musicie pisać krok po kroku, bo z wypalaniem na dwuwarstwówce czy pobraniem, czy włożeniem do czytnika sobie poradzę. Liczę na pomoc, pozdrawiam :) Jeśli potrzebne są jakiekolwiek dodatkowe informacje, wystarczy napisać i zaraz podrzucę.
creatorv7
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 21:30
Model: v50
Rok produkcji: 0

Postprzez gitox » 10 lis 2014, o 13:18

Musisz szukać po roczniku, każda płyta z nawigacją jest opisana do jakiego rocznika i modelu pasuje. W tej chwili po necie już chodzą płytki z rocznikiem 2014. Jak już znajdziesz odpowiednią, to wypalasz płytki w programie IMGBURN z prędkością 1X, na płytach Verbatime dwuwarstwowych (8gb). To ważne, bo na innych płytach i z inną prędkością nie wszystkie będą działać. CZyli, odpalasz IMGBURN, wczytujesz, o ile dobrze pamiętam plik z rozszerzeniem mds.( wejdzie plik z obrazem płyty ) ustawiasz prędkość razy jeden i wypalasz. Po wypaleniu wkładasz do napędu płytkę nr: 1 a aktualizacja powinna ruszyć automatycznie, po jakiejś 1.5 godziny poprosi o włożenie drugiej płyty. Całość trwa jakieś 180 minut. A jeszcze jedno, kluczyk musi być w stacyjce w pozycji 1. Powodzenia.
gitox
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2014, o 12:55
Model: v50
Silnik: 2.0d
Rok produkcji: 2007

Postprzez tadyo » 17 maja 2015, o 16:16

kolego poradziłeś sobie z tą nawi ?
Jeśli tak proszę daj znać jak bo mam ten sam problem tylko że mi wyskakuje błąd płyty.
Dzięki
tadyo
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 maja 2015, o 13:02
Model: V50
Silnik: 1997
Rok produkcji: 2004

Postprzez kant » 19 maja 2015, o 16:06

Ja też się trochę podepnę pod temat.
U mnie nie czyta płyt więc dziś wysłałem czytnik do naprawy.
Po odpięciu czytnika, przestało działać mi radio. Czy to jest jakoś powiązane?
kant
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 16:03
Model: V50
Silnik: 1600
Rok produkcji: 2007

Postprzez Miszel » 19 maja 2015, o 20:35

Oczywiście że tak. Wszystko jest spięcie w magistralę MOST (światłowód z czerwonym światełkiem). Jeżeli obwód nie jest zamknięty w pierścień, światło nie przechodzi i o audio zapomnij na czas naprawy. Nawet jakbyś światłowody połączył to chyba nie pójdzie bo nie znajdzie twojego DVD na magistrali MOST a w systemie ma że powinno być.W tą samą magistralę masz wpięte radio, ekran klimatronica, wzmacniacz i bodajże moduły FM i GPS od navi.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości