Nie działające radio

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez panchoamigo » 25 maja 2015, o 19:03

Witam wszystkich, od paru dni jestem w posiadaniu mojego wymarzonego volvo s40. Cud maszyna ogolnie :) Ale dzisiaj po wyjechaniu z myjni dopadła mnie jakas dziwna usterka. Radio FM przestało grac, odtwarzacz CD dziala bez zarzutu ale FM nagle przestalo dzialac. Nie da sie wyszukac stacji, w glosnikach cisza. Wyswietlacz pusty, pokazuje tylko klimatyzacje itd. ale nic związanego z radiem. Gasiłem go i odpalałem na nowo kilka razy i nic. Ktoś miał podobny problem lub ktoś wie jak go rozwiązać?
Pozdrawiam
panchoamigo
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 18:57
Model: s40
Silnik: diesel
Rok produkcji: 2004

Postprzez mr-fix.pl » 25 maja 2015, o 19:57

Zacznij od sprawdzenia bezpieczników.
Potem rozbierz boczki bagażnika i sprawdź czy nie masz przecieku wody na elektronikę.
Avatar użytkownika
mr-fix.pl
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 617
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 11:02
Model: C30
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007

Postprzez Miszel » 27 maja 2015, o 17:12

Ten typ tak ma. Czasem się wiesza i radio przestaje działać (przy CD działającym normalnie). Daj mu odpocząć i sprawdź jutro czy zacznie działać normalnie. Miałem tak u siebie ze 3 razy. Odpalanie po chwili nic nie daje. Po dłuższym postoju coś mu się w obwodach resetuje i wszystko wraca do normy :) Jak nie wróci to wtedy możesz zacząć szukać przyczyn
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez michalsliwka » 26 lis 2015, o 17:58

Witam Forumowiczów,

chciałbym odświeżyć temat, ponieważ też miałem to u siebie, tylko że jak się radio zawiesi to nic nie działa ani CD ani radio, na wyświetlaczu tylko jakieś dziwne krzaczki. Raz działa normalnie, można przełączać stacje, a za chwilę się krzaczkuje wyświetlacz i wtedy radio przestaje grać, nie ma żadnej reakcji na naciskanie czegokolwiek, czasem działa ta część od klimatyzacji, czyli można włączać nawiew, intensywność czy np. podgrzewanie przedniej czy tylnej szyby, ale generalnie na wyświetlaczu to tylko działa czujnik zmierzchu.

Będę wdzięczny za podpowiedź, bo już mnie to zaczyna denerwować, a nie wiem co z tym zrobić. Mogę wymontować ten wyświetlacz i wysłać do naprawy czy regeneracji, albo jeśli można kupić drugi, działający to też byłbym zainteresowany.

Pozdrawiam
Michał
michalsliwka
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 17:49
Model: c30
Silnik: 1.6 benzyna
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Dawid » 27 lis 2015, o 12:08

Ja bym odpiął akumulator gdzieś na 2,3 godziny może pomóc,może być tak że coś się przywiesiło.
Avatar użytkownika
Dawid
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 17:07
Model: v50
Silnik: 2.0D,136HP
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Szczytno


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości