VOLVO V50 2.0D 2005R. KINETIC

Dział dla wszystkich chcących zaprezentować swoje auto, wysłuchać opinii i komentarzy

Powrót do Nasze auta

Postprzez cider1984 » 15 wrz 2015, o 10:17

Witam wszystkich forumowiczów, jestem Kuba i mieszkam w Słupsku. W dniu wczorajszym stałem się posiadaczem w/w auta. Auto zostało sprowadzone z Rheine (Niemcy), ma 227.000 km przebiegu, kolor szary. Dodatkowo załączam tymczasowe zdjęcia w przeciętnej jakości i rozdzielczości. W niedługim czasie (jak tylko uporam się z rejestracją, sprzedażą poprzedniego auta oraz umyciem Volvo) zrobię profi sesję ;) i wtedy będę się chwalił. Na dzień dzisiejszy został wymieniony komplet filtrów, olej, opony 4 szt., porobiłem ogólne drobiazgi (w Niemczech jeździła nim kobieta więc niezbyt bała o detale - oczywiście nie obrażając kobiet ;)). Na poniedziałek jestem umówiony na wymianę rozrządu, stukający prawy sworzeń wahacza oraz odpowietrzenie wlewu paliwa, bo teraz jak wkładam pistolet do nalewania sieki to muszę bardzo powoli nalewać ropę, ponieważ pistolet odbija od razu. Dziwna sprawa. No nic, jak będzie się coś więcej działo to poinformuję. Pozdro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
cider1984
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 10:05
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez cider1984 » 15 wrz 2015, o 10:18

Póki co w aucie niewiele się dzieje, poza tym że został wymieniony rozrząd na SKF'a, prawy sworzeń wahacza (poprzedni był już mocno zmęczony), komplet filtrów (kabinowy, oleju, powietrza), olej, oraz zakupiłem komplet 4 szt. laczków, bo poprzednie letnie już do niczego się nie nadawały i miały garby na bieżniku. Została jeszcze nabita klima oraz odszczurzona z wszelkiego rodzaju badziewia. Obecnie przymierzam się do montażu tylnych czujników parkowania (niestety będą to chinole, ale muszę to zrobić aby żona nie przestawiła mi tylnego zderzaka) oraz muszę skumać jak podłączyć ten wzmacniacz z subem, bo póki co nie bardzo wiem jak to zrobić. Oczywiście w końcu zrobię fotki auta, ale dopiero za jakiś czas. Pozdr.
cider1984
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 10:05
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez cider1984 » 15 wrz 2015, o 10:18

Dziś chciałem odnaleźć w fabrycznym wzmacniaczu kable głośników tylnych, jednak po przewertowaniu internetu ustaliłem, że we wzmaku powinny być wpięte 2 wtyczki - zielona i szara. Zielona to komplet zasilająco - sterujący, a szara odpowiada za głośniki w aucie, jednak po wyjęciu wzmaka okazało się że mam u siebie jedynie wtyczkę zieloną, szarą (rys) i 2 czarne, natomiast brak jest szarej z pinami głośników. W takim razie moje pytanie - gdzie szukać przewodów głośnikowych? Wychodzą od razu z radia?
cider1984
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 10:05
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez morphine » 21 wrz 2015, o 14:22

cider1984 napisał(a):(...) oraz odpowietrzenie wlewu paliwa, bo teraz jak wkładam pistolet do nalewania sieki to muszę bardzo powoli nalewać ropę, ponieważ pistolet odbija od razu. Dziwna sprawa. No nic, jak będzie się coś więcej działo to poinformuję.

Też tak miałem i okazało się, że urwany był taki zawór (korek), który ma blokować wylewanie się paliwa przy dachowaniu. Ktoś najprawdopodobniej go uszkodził próbując spuścić paliwo.
morphine
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 08:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006


Powrót do Nasze auta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości