[V50 2.0D 2004r.] Gdzie jest sterownik centralnego zamka?

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez tigerek3 » 29 paź 2015, o 15:03

Witam!
Właśnie zauważyłem, że w moim V50 po otwarciu/ zamknięciu centralnego zamka z kluczyka, nie gasną kierunkowskazy po prawej stronie, (w lusterku gaśnie). Po odłączeniu klemy i ponownym podłączeniu gasną. Przy włączaniu kierunkowskazów czy świateł awaryjnych wszystko jest OK. Ewidentnie coś jest nie tak z centralnym zamkiem. Próbowałem wyłączyć funkcje migania w menu auta ale to nie pomaga, kierunki nie migają ale te felerne i tak się zapalają.
W związku z tym moje pytanie, gdzie w tym modelu znajduje się sterownik centralnego zamka? Najpewniej jakiś przekaźnik należy wyczyścić/ wymienić ale nie wiem gdzie go szukać.

Z góry dziękuję za pomoc!
tigerek3
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 14:59
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Miszel » 29 paź 2015, o 17:03

Przekaźniku masz pod schowkiem po stronie pasażera i w skrzynce bezpiecznikowej pod maską. A jeżeli chodzi o sam sterownik to centralnym steruje chyba moduł od drzwi znajdujący się w drzwiach kierowcy, ale tego nie jestem na 100% pewny.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez tigerek3 » 30 paź 2015, o 06:54

W momencie święcenia tych wadliwych kierunkowskazów, stukałem i wyjmowałem po kolei każdy prsekaznik w obu skrzynkach a kierunki nie gasły. To samo było jak odpinałem wiązki w drzwiach kierowcy i pasażera. Studiując schematy, wszystkie ścieżki prowadzą do CEMu. Ale co dalej? To się da jakoś rozebrać?
tigerek3
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 14:59
Model: V50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Jarosław


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron