Radio do volvo s40 II 2005 r

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez Michalbang » 29 paź 2015, o 21:29

Witam czy można zamontować radio lub radio 2 dinowe jak tak to jakie , do Volvo s40 II 2005 r . mam zamontowaną już Tube teraz przydałoby się radio zmienić i wyciszyć bagażnik bo nieźle łupie skrzynia;-) pozdrawiam. na yt widziałem jakoś niby da się zamonotwać radio 2 dinowe tylko jakie i jak może ktoś wie daje przykład https://www.google.pl/search?q=radio+2+ ... mTU5ZeM%3A


https://www.google.pl/search?q=radio+2+ ... mTU5ZeM%3A
Michalbang
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 21:25
Model: s40
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 29 paź 2015, o 21:44

Jedyne radio dedykowane jakie istnieje na rynku, a w zasadzie będzie dostępne za 1-2 miesiące to BluePower BLP-990 - http://www.bluepower.se/sv/produkter/ljud-bild/bilstereo/modellanpassad/volvo-c30s40v50c70-anpassad-bilstereo-arm.html Nie jest to pełne 2din bo takie się nie zmieści.
Jak chcesz wpakować 2din to tylko rzeźba i twoje zdolności manualne definiujące jak to tam upchniesz i jak to będzie wizualnie wyglądać. Przykład z polskiego podwórka: http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=134&t=70274
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Michalbang » 29 paź 2015, o 22:55

Dzięki Wielkie za odpowiedź;-) czy radio wzmocni seryjne głośniki ;-) czy raczej wymienić jak tak to jakie polecasz.
Michalbang
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 21:25
Model: s40
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 30 paź 2015, o 17:52

A co tam masz? Nic nie napisałeś jaki audio u ciebie siedzi, a pytasz czy coś da. Radio raczej nic nie da. Jak masz Basic Sound to przy mocniejszym radiu będą pewnie tylko mocniej trzeszczeć, jak masz High Performance, czy Premium Sound trudno powiedzieć.
Jak chcesz poprawić głośniki to przede wszystkim porządnie wygłusz drzwi. Dalej nie ma się nawet co rozpisywać jak nie wiadomo o jakim audio wyjściowo rozmawiamy.

1. Jak włączasz radio przyciskiem Power to na ekranie wyświetla ci się grafika samochodu i napis High Performance/Premium Sound, czy nie? Jeżeli nic się nie wyświetla to masz Basic, jeżeli któryś z napisów to audio adekwatne do napisu.
2. Jeżeli masz Basic to czy masz tweetery w drzwiach (maskownica z "siateczką" na poziomie lusterka w drzwiach przednich, czy pełny plastik)
3. Jeżeli masz Basic to czy masz wzmacniacz w bagażniku (po lewej stronie pod tapicerką), czy nie (wzmacniacz wbudowany w radio). W twoim roczniku raczej powinien być niezależny. Zintegrowany dawali później o ile pamiętam.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Michalbang » 30 paź 2015, o 19:45

Basic. pełny plastik mam skrzynie która w sobie ma wbudowany wzmacniacz
Michalbang
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 21:25
Model: s40
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 30 paź 2015, o 21:08

Skrzynia i i jej wzmacniacz to inna sprawa, chyba że chcesz na jej bazie budować nowe audio i rozprowadzać wszystkie głośniki z tego wzmacniacza. To wtedy lepiej uderzaj na jakieś forum caraudio - uzyskasz bardziej fachową pomoc.
Jak chcesz działać na ori komponentach to sprawdź, czy masz wzmacniacz za tapicerką po lewej w bagażniku, czy nic tam nie ma.
Przy Basic fajerwerków nie będzie, bo wzmacniacz nie pozwoli - bodajże 4x20W
Przede wszystkim dokup sobie tweetery do przednich drzwi wraz z maskownicami - najlepiej od razu premium sound (niebieskie naklejki) lub High Performance (żółte naklejki). Sprawdź, czy masz tweetery w drzwiach tylnych (czy grają małe kratki przy klamkach drzwi) jak nie to też dokup. Wiązki do nich powinny być.
Dalej wygłusz porządnie drzwi - HP przy wygłuszonych drzwiach gra naprawdę przyzwoicie i o niebo lepiej niż bez wygłuszenia, ale nie wiem jaki będzie skok jakościowy przy Basic.
Jak będziesz chciał iść dalej to albo wymiana pozostałych 4 głośników na HP ewentualnie PS, albo dopasowanie w ich miejsce czegoś niezależnego. No i jak masz niezależny wzmacniacz (ori) w bagażniku to zmiana go na HP 4x40W lub PS 5x130W - mogą wymagać dogrania softu w ASO. Z PS raczej nie ma sensu bo Doby Pro Logic nie zrobisz bez wymiany deski na taką z głośnikami centralnymi/navi. Ale o wzmacniaczu HP możesz pomyśleć jak będziesz chciał. Głośniki raczej warto wymienić nawet i bez wzmacniacza.

Ja aktualnie zmieniam u siebie HP na PS (jestem na półmetku, bo do zrobienia mam jeszcze tylko przednie drzwi. Wymieniony wzmacniacz i tył) i różnica w grze tyłu jest znacząca!
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość