[Pytanie ogólne] Proszę o pomoc w doborze silnika

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez kayaker » 11 sty 2016, o 11:44

Witam !
Zarejestrowałem się na forum ponieważ przymierzam się do kupna Volvo V50/ewentualnie S40. Auto służyć będzie głównie do jazdy po mieście oraz weekendowo w niewielkie trasy. Zastanawiam się nad rodzajem silnika: 1,8l benzyna czy 1,6 diesel (a może 2,0 diesel). Przy silnikach wysokoprężnych moją obawę budzą filtry DPF oraz koła dwumasowe. Z góry zaznaczam, iż nie jestem mechanikiem i wszelkie naprawy będą dokonywane w warsztacie, czyli zależy mi na jak największej bezawaryjności. Uprzejmie proszę forum o opinie w tej sprawie.

Pozdrawiam
kayaker
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 11:35
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez marcinv50 » 11 sty 2016, o 18:59

Zacznijmy od tego ile masz kasy do wydania - bo silników diesla np. 2.0 jest kilka zależnie od mocy - 1.8 jest jeden 125 km który całkiem dobrze znosi gazownie.

Wydaje mi się ze najbardziej popularny to chyba 2.0D 136km - co do dpf ja mam fabrycznie bez i taki tez możesz znaleźć lub usunąć ( na forum widziałem temat gdzie ktoś dobrze to zrobił za 750 zl ) , dwu masa niestety to wydatek dosyć spory bo wymienia się ze sprzęgłem wiec do 3 tys może dojść - jednak jak dbasz tak masz ( odpowiednie utrzymanie obrotów , zapalanie/gaszenie na sprzęgle i inne rzeczy ) - spalanie 2.0D w mieście to średnio 7l przy normalnej jeździe w cieple dni - zima dodaj z 1 do 1.5l zależnie od tego jaki dystans pokonujesz - mój ojciec potrafi zejść do 6l ( nie wiem jak on jeździ ).

1.6 to 109 lub 115 koni z tym ze ten 115 jest tez w wersji start/stop - nie wiem jak tutaj wygląda spalanie ale pewnie 0.5-1l mniej - ale po pewnym czasie zaczyna brakować mocy i nachodzi myśl.. czemu nie brałem tego 2.0 :mrgreen:

2.0 136 koni i 1.6 to silniki tak naprawdę HDI z Peuszrota + FORD - v50 to tak naprawdę Ford Focus 2 tylko dużo ładniejszy i wygodniejszy - zawieszenie w v50/s40 II/c30/ford c-max/focus 2/mazda3/mazda5 - to wszystko jeden czort

Czy diesel czy benzyna do miasta - to musisz ocenić sam - ja 15 lat temu ostatni raz posiadałem benzynę a od 12 tylko diesle - zwolenników jest wielu i zdania podzielone - ale w mieście co chwile mijają cie i diesle i benzyny.
marcinv50
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 229
Dołączył(a): 1 gru 2014, o 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez gege11 » 12 sty 2016, o 09:09

gege11
 

Postprzez kayaker » 12 sty 2016, o 16:42

Uprzejmie dziękuję za odpowiedz. Jeżeli chodzi o pieniądze jakie chce pzeznaczyć na zakup to maksymalnie 20 tys - tu proszę o informację czy przy takim budżecie mam szansę znaleźć coś sensownego. Czyli wersja 1,6 diesel odpada, pod uwagę biorę 2,0 diesel bądź benzyne. Czy ktoś z forum może się wypowiedzieć w sprawie rzeczywistego spalania wersji benzynowej w mieście - w sieci piszą o spalaniach w przedziale od 7,5 do 12l/100km. Kolejnym pytaniem jest awaryjność silników diesla podczas użytkowania przede wszystkim w mieście.
kayaker
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 11:35
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez marcinv50 » 12 sty 2016, o 17:52

kayaker - spalanie PB będzie 8-10 litrów przy normalnej jeździe

Diesel - moje 2.0D pokonało głownie miasto 90% - auto w moich rekach przejechało już około 40 tys km - zrobiłem : rozrząd , tarcze klocki tył , klocki przód , wahacz prawy , wymiany oleju +filtrów co 20 tys , dla własnego siebie wykonałem również czyszczenie wtrysków JET Clean liqui moly ( najlepiej niby co 60 tys robić ) i to w zasadzie wszystko - dwumasa ? była wymieniana przez poprzedniego właściciela tylko dlatego ze jego syn który uczył się jeździć spalił sprzęgło i po prostu gość postanowił za w czasu ja wymienić żeby nie płacić 2x.

Czy do 20 tys znajdziesz coś sensownego ? Jak nie będziesz szukał rocznika tylko auta to tak - sprowadzone ? jeśli nie ma pełnej książki serwisowej którą możesz zweryfikować to sobie odpuść, po co masz potem sobie zaprzątać głowę autem które mogło zostać dobrze skręcone i teraz może zacząć przechodzić najgorszy okres w swoim życiu :) - lepiej poszukać auta od 1 właściciela w Polsce który chce sprzedać auto i dostać więcej niż proponują mu w salonie przy odkupie.. z reguły takie auta są zadbane ponieważ często bywa tak ze właściciel przez większość czasu jego posiadania spłacał kredyt za auto wiec dbał :mrgreen:

Okazje ? Są w biedronce :lol:

Jeśli chcesz możesz napisać tutaj http://www.lesniewscy.eu/ zapytanie - sprowadzają auta na zamówienie - typujesz jakie auto potrzebujesz i dostajesz oferty od nich z wnikliwa weryfikacja - każda ryska jest pokazana , każde zadrapanie - każde zniszczenie - do tego oni w pełni weryfikują auto na które się zdecydujesz i dostajesz od nich naprawdę konkretna opinie z portali do których dostępu nigdy nie zdobędziesz - nie jest to żadna reklama firmy ani nic takiego - po prostu korzystałem z ich usług przed moim v50 - kupując golfa 4 który jeździ do dziś :)
marcinv50
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 229
Dołączył(a): 1 gru 2014, o 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez PTB77 » 15 sty 2016, o 16:02

Dlaczego odpada wersja 1.6D? Mam taki 109 konny (silnik PSA) Drive ze Stary/Stop. Nie narzekam po ponad 130.000 km. Jeśli co jakiś czas robisz wypad za miasto to nie będziesz wiedzieć, że masz filtr DPF. Moc - jeśli mocniej przyciśniesz to moment obrotowy robi swoje (ale kosztem spalania). A moc wystarczy na jazdę do 190 km/h. (Choć polecam do 150 ze względu na spalanie potem wyraźnie wzrasta). Spalanie - przy bardzo powolnej i spokojnej jeździe można zejść poniżej 4 l/100 km, normalna jazda w trasie to 4,5-5,5l/100 km. Autostrada lub miasto to 6-7 l/100 km (no chyba że niemiecka i jedziesz powyżej 160 km/h). Uwaga: Silnik nie lubi obciążenia przy zbyt niskich obrotach. No i przekłamywanie komputera id zużycia paliwa oszukuje od 0,2 do nawet 1,5 litra / 100 km (zaniża).

Auto fenomenalnie trzyma się drogi ale niestety Drive jest trochę obniżony i wrażliwy na wysokie krawężniki "śpiących policjantów". Generalnie autko to na tyle dobry wybór, że na razie nie wymieniam :-) .
PTB77
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:48
Model: V59
Silnik: 1,6D
Rok produkcji: 2010

Postprzez adamo2 » 3 mar 2016, o 09:26

Cześć.
Chciałbym dołączyć się do tematu.
Sprzedaję Lagunę III i coś mnie natchnęło by przesiąść się na VOLVO.
Najbardziej odpowiada mi v50 jednak chciałbym wydać max 20 tys i jak wiadomo kupić zadbane auto.
Jako, że 95% jeżdżę po mieście, chciałbym kupić PB+LPG. Wyczytałem, że LPG znoszą dobrze tylko silniki 2,4 - czy to prawda?

Proszę o pomoc, czy pojawiają się na forum oferty zadbanych v50 do 20 tys ?
adamo2
 

Postprzez Misiaczek6921 » 3 mar 2016, o 20:18

Ją ma Volvo. Z silnikiem 1.8 i instalacja gazowa stag3 i nie ma problemów odpukac natomiast silnik 2.4 na pewno będzie bardziej zwinny. Do 20 tys kupisz ale uboga wersje i czy z instalacja gazowa dobra lepiej założyć gaz samemu.
Misiaczek6921
 

Postprzez marcinv50 » 3 mar 2016, o 21:05

Misiaczek6921 - niestety są opinie ze 1.8 lubi brać olej ( czy może być to spowodowane założeniem kiepskiej instalacji ? ) - 2.4 stare sprawdzone - co do instalacji gazowej - jak kolega wyżej , lepiej kupić bez gazu i zamontować go samemu , po co przejmować problemy z instalacja po kimś , nigdy nie wiesz co trafisz tak naprawdę.
marcinv50
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 229
Dołączył(a): 1 gru 2014, o 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez Misiaczek692 » 4 mar 2016, o 06:57

Witam faktycznie bierze olej ale jest to gorączka tego silnika i bierze olej nie zależnie czy instalacja gazowa jest czy jej nie ma. Ale juz po niedzieli powiem wam dokładnie co jest przyczyna i jaki był koszt naprawy samochód oddaje do mechanika który ma się zając tym problemem. Oczywiście do gazu czyta się ze najlepiej kupić volvo z silnikiem 2,4 oglądałem takie jednak ja patrzyłem jeszcze na bogate wyposażenie i żadnego do kwoty 23 tys nie znalazłem a tyki miałem budżet plus instalacja gazowa 2500tys.
Misiaczek692
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1 lis 2015, o 21:15
Model: V50
Silnik: 1.8 benzyna
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości