Zamiana nawigacji na jakąś nieorginalną

Wszystko o systemie audio, nawigacji, komputerach pokładowych itp.

Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Postprzez MrScrapdriver » 6 mar 2016, o 09:27

Witam,
Tak jak i wielu osobom nie otwiera mi się ekran nawigacji ale to już znany problem z plastikowymi zębatkami który będę niedługo naprawiał.
Ale zastanawiam się cz mając już rozebrany ekran nie można by go wyjąc i wstawić tam jakąś nawigację typu garmin, mio czy coś innego z takim samym ekranem jak oryginał. I przy okazji pozbyć się napędu który zajmuje pół schowka. Taka nie oryginalna nawigacja jest dużo bardziej aktualna niż te volvo. Moje pytanie czy ktoś już tego próbował i czy bez napędu i z nieoryginalnym ekranem jest szansa żeby nawigacja otwierała się automatyczne jak oryginał?
MrScrapdriver
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 lut 2016, o 09:10
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: gdynia

Postprzez Miszel » 6 mar 2016, o 10:40

Na pewno nie zrobisz żeby otwierała się jak ori przyciskami na kierownicy, bo to idzie po CAN, a za sterowanie odpowiada napęd DVD. Jeżeli zmajstrujesz jakieś otwieranie to raczej na zasadzie podania prądu na zasilanie samego silnika uruchamiane dodatkowym przyciskiem, ewentualnie podciągane dodatkową wiązką do kierownicy i podłączone jakoś pod płytkę z przyciskami sterowania nawigacją po jej odłączeniu od oryginalnej szyny CAN.
Ekran to kwestia poszukania czegoś co będzie pasowało wymiarami do tej obudowy. W S60 i innych wiele osób zmienia, ale w S40/V50 jeszcze nie widziałem.
Na rynku dostępne są też jakieś chińskie wynalazki montowane w miejsce całej ori nawi, ale nie było odważnego by to kupił i pokazał jak to działa. Np coś takiego: http://www.cardvdmart.com/wholesale-car ... -3106.html
Ewentualnie zamiennie możesz też pomyśleć o radiu BluePower BLP-990 montowanego w miejsce ori. Ma wbudowaną navi więc można mieć niezależny zamiennik.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Car audio, NAVI, komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości