[2.0 145KM 03-07] S40 1999 2.0 b 136 koni brak mocy

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez Marcin28xx28 » 11 mar 2016, o 15:00

Witam. Nie bylo odpowiedniego prefiksu wiec dalem troche inny za co przepraszam. Posiadam volvo jak w tytule. Auto na gazie i na benzynie ma bardzo malo mocy i niskie v max. Poprzednio mialem vectre 1.8 115 koni i zbieralo sie duzo lepiej.
Ostatnio wymienilem swiece, przewody, olej, na nowe i nic to nie dalo. Bylem na komputerze to nie bylo zadnego bledu. Katalizatora juz nie mam wiec nie moze byc zatkany. Auto pracuje rowno na biegu jalowym, podczas przyspieszania na zimnym silniku czasami czuc bardzo delikatne szarpniecia nawet nic nie znaczace ale gdy tylko sie rozgrzeje to nic nie szarpie. Podczas odpalania zimnego auta dosyc dlugo kreci i czasami trzeba wspomóc go dodajac gazu.
Dodam tez ze auto niedawno kupiłem i jedna opona z tylu rozni sie od reszty wymiarem, trzy maja 65 ta jedna ma 55.
Ma ktos pomysl co moze mu dolegac? Bo naprawde przyspiesza jak moja kiedysna astra 1.4.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Dodam tez ze na rozgrzanym silniku obrotu na postoju sa na poziomie 500 i delikatnie czuc wibracje na samochodzie, po za tym przy przyspieszaniu na 3 do 80/90 dlawi sie i puszcza tak co sekunde i wiecej nie idzie to samo na 4 do 100 i tez sie dlawi na 5 dlawi sie tak przy 130/140
Marcin28xx28
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 14:35
Model: S40
Silnik: 2.0 benzyna 136 koni
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Łomża

Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości