[Proszę o ocenę oferty] Volvo v50 ,a jego cena?

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez axiks » 9 mar 2016, o 21:50

Witam.
Rozglądam się właśnie za autem, gdzie pod uwagę brałem głównie Toyotę Avensis, ale ciężko znaleźć w automacie i szukałem alternatywy aż tu nagle idąc chodnikiem rzuciło mi się w oczy v50. Trochę poczytałem i chciałbym 2.0d ze względu na codzienny dojazd do pracy - 100 km w obie strony i 2.0d jeżeli znajdę coś ciekawego na zachodzie to pojadę po nią nie martwiąc się o akcyzę jak w przypadku 2.4. Z tego co poczytałem silnik jest dobrą jednostką zapewniającą dobra ekonomie i osiągi. Problem pojawił się ,gdy zacząłem przeglądać oferty na naszym rodzimym rynku. Na auto chciałem przeznaczyć tak około 40 tyś zł. Problem to rozbieżność cenowa - wiele aut z rocznika 2009 ,a w zasadzie większość to ceny w okolicy 20, czy 20 kilku tyś ,ale są również i za 40 tyś czego się spodziewałem przeglądając najpierw ceny u naszych sąsiadów i teraz nie wiem czy kupując auto np. 2009-2010 za 40 tyś przepłacam x2 czy tak powinno kosztować to auto jak u naszych sąsiadów. Za tą kwotę jakiego rocznika w końcu mogę się spodziewać!?:)

Kolejne pytanie dotyczy środka , rzeczywiście jest tak źle czy opinie niektórych ludzi oczekujących nie wiadomo czego są przesadzone ,a no i żale dotyczące navi? :)

I ostatnie pytanie dotyczące komfortu. Zdarzają mi się trasy na wczasy po kilka tyś km i chodzi mi głównie o hałas i wygodę. Zawieszenie dobrze sobie radzi? :)

Mógłby mi ktoś podać przykładowe koszty eksploatacji choć domyślam się ,że większe od utrzymania Jeep'a nie są :D
Ostatnio edytowano 11 mar 2016, o 06:38 przez axiks, łącznie edytowano 1 raz
axiks
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 21:23
Model: v50
Silnik: 2,0d
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Kajtek » 10 mar 2016, o 02:21

czesc.
ja mogę sie podzielić moimi uwagami.auto posiadam od 6 stycznia tego roku,a przesiadłem się z volvo s40 sport.mialem benzyniaka i zamieniłem na diesla.co do konfortu,moje v50 porusza się cicho,silnika nie slychac,a o wygodzie mogę powiedzieć tak ze jak wsiadam to szkoda mi wysiadać z auta.cena,hmm ja mieszkam w GB,i ceny za auto zaczynają się od 1900f i koncza na 5000 lub 6000 za taki sam rocznik.udalo mi się wyszukać auto z przebiegiem około 180000km/na polskie km/a cena była 4500f.po zakupie wymieniłem rozrząd,olej i filtry,oraz tuleje metalowo gumowe na wachaczach.w sumie dolozylem 500f/części plus robocizna/.jezdze 3-ci miesiąc i tylko raz w miesiącu odwiedzam cpn.auto nie pali zbyt wiele ,6-l w cyklu mieszanym.za dwa tygodnie jade do polski to zobaczę jak na autostradzie wyjdzie spalanie.silnik zrywny,reaguje na gaz błyskawicznie.skrzynia 6-cio biegowa.udalo mi się rozbujac do 200 km/godz,i jeszcze był spory zapas.bylem na przeglądzie rejestracyjnym i zero problemów.jestem 3-cim wlascicielem.poprzedni wlasciciel dbal o auto i servisowal dwa razy w roku w serwisie volvo.a ja teraz zbieram tego owoce i ciesze się nowym nabytkiem.w instrukcji napisane ze rozrząd zmienia się po 240 000km lub po 10 latach.mam silnik suchy,oleju nie ubywa,i wersja oryginalna bez filtra czastek stalych.v50 to taki składak ford-peugeot.silnik jest francuza,zawieszenie przednie tez.czesci nie sa drogie.naprawde polecam volvo v50 2.0 diesel 136KM.AUTO ZADBANE zero problemu.mechanior co ze mna jezdzil po auto od reki daje mi teraz 5000f zeby auto odsprzedać.ja jestem bardzo zadowolony.moze te moje wypociny cos pomoga w wyborze auta,ale naprawdę warto wyszukać srednia cene nie wysoka i nie niska.w anglii na necie można spokojnie zobaczyć historie przegladow rejestracyjnychi wiadomo jakie auto ma bolączki.koncze bo prawie ksiazke napisałem.pozdrawiam i zycze owocnego zakupu
Kajtek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 sty 2016, o 23:47
Model: v50
Silnik: 2.0 Diesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: southampton.GB

Postprzez axiks » 10 mar 2016, o 08:50

Dzięki za informacje :). Czyli z tego co piszesz to cena w okolicy 30-35 tys, choć chyba auta tam są tańsze. Spalanie rzeczywiście fajne ,biorąc pod uwagę ,że mój jeep aktaulnie 10l na 100 na trasie przy załączonym tempomacie na 90-100.
axiks
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 21:23
Model: v50
Silnik: 2,0d
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez axiks » 11 mar 2016, o 06:38

Co powiecie na temat tej oferty? Warto się zainteresowac, bo akurat blisko mnie ?


http://olx.pl/oferta/volvo-v50-oferta-b ... bsElz.html
axiks
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 21:23
Model: v50
Silnik: 2,0d
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Kajtek » 11 mar 2016, o 15:59

heh,trudno komus radzic tak czy nie.jak się tobie auto podoba to warto się skusic.jeden wlasciciel i można podjechać żeby sprawdzić w aso.ja osobiście w GB kupiłem v50 tez w komisie,i jestem zadowolony. to auto na fotce w miare nowe i po przebiegu widać ze nie stało tylko jezdzilo.jak czujesz intuicyjnie ze to może być dobry zakup,to sprawdzić w aso i cieszyc się jazda.
Kajtek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 sty 2016, o 23:47
Model: v50
Silnik: 2.0 Diesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: southampton.GB

Postprzez marcinv50 » 11 mar 2016, o 19:40

raczej możesz brać - jak chcesz to zadzwonię do kolegi i się podpytam o ten samochód

Kajtek to aso sprzedaje tyle ze forda do tego salon volvo jest budynek obok :)

Powinieneś dostać protokół przed zakupowy ( Ford odkupił/wymienił się z dopłata ) - tam będą wyniki badania powłoki lakierniczej +uwagi od serwisanta sprawdzającego +wydruk z diagnostyki komputerowej , dodatkowo Ford chcąc sprzedać auto chętnie udostępni u siebie miejsce + osoba odpowiedzialna za sprzedaż aut używanych podejdzie z tobą do serwisu volvo obok abyś mógł bez problemu zerknąć sobie w historie auta. Przynajmniej tak to wygląda w serwisie Forda na gumieńcach :mrgreen:

Jeśli wyposażenie i wygląd ogólny będzie ci pasować to raczej nie będziesz miał się nad czym zastanawiać , brakuje tempomatu na kierownicy i to śmiesznie wygląda ale to zawsze możesz dołożyć.

Po 1 telefonie do kolegi dowiedziałem się ze auto miało naprawiane zawieszenie i zostało to zrobione w serwisie Forda na oryginalnych częściach , w salonie sprzedażą zajmuje się Pani , znajomy powiedział "niech podjedzie i powie ze jest od Krzyska" wtedy na pewno zostaniesz dobrze obsłużony :mrgreen: i wszystkiego się dowiesz - ale z tego co pamięta to jest to auto w bardzo dobrym stanie - dodatkowo stoi tez na placu v60 w automacie , ale raczej z rozmowy wywnioskowałem żeby zostać przy v50 :lol:
marcinv50
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 229
Dołączył(a): 1 gru 2014, o 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Model: v50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez Kajtek » 13 mar 2016, o 00:57

wiec auto ocenione i sprawdzone.marcinv50,lubie czytac twoje wypowiedzi bo sa super i wiele się nauczyłem od ciebie.pozdrawiam z GB.
Kajtek
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 sty 2016, o 23:47
Model: v50
Silnik: 2.0 Diesel
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: southampton.GB

Postprzez axiks » 14 mar 2016, o 13:50

Dopiero wróciłem z Czech i może się pod koniec tygodnia wybiorę ,bo teraz nie bardzo mam czas. No właśnie nie zauważyłem ,że tempomatu brak :/ Można go dołożyć w jakiś sposób? Wiecie może jaki jest koszt takiego zabiegu :)?
axiks
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 21:23
Model: v50
Silnik: 2,0d
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: Goleniów


Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości