[2.4 140KM 03-07] Volvo S40II 2.4 Szarpie i faluje

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez Volvo24 » 29 gru 2014, o 18:47

Witam, mam problem z moim Volvo, Autko jak jest zimne to idzie jak marzenie - Nic nie szarpie przyspiesza płynnie itp żadnych niepokojących dźwięków Spalanie raczej ok (średnio według kompa 10l na 100) Ale jak już się rozgrzeje czyli pare minut po tym jak osiągnie pełną temperature roboczą, zaczyna czasami "Kangurkować" jak by wypadał zapłon lub brakowało benzyny i ogólnie silnik wpada w wibracje jak się nagle wciśnie gaz do dechy :)
W aucie założyłem nowe świece Denso Nowy filtr powietrza dostał nowy olej i filtr, nic nie pomogło.
Vida wywaliła błąd pierwszej sondy Lambda - Sonda jest założona nowa ( podobno założona jest nowa i tak wygląda,niestety nie wiem jakiej marki i czy nie jest uniwersalna )
świeci się Check Engine. Po odpięciu nic się nie dzieje, znaczy podczas jazdy nie testowałem ale kontrolka ani nie gaśnie ani nie ma dodatkowego komunikatu. Wydaje mi się że gdyby to była faktycznie sonda to spalanie powinno skoczyć dość mocno w górę. Chociaż czytałem że jak silnik jest zimny to sonda nie pracuje a jak się rozgrzeje to sonda może zaczynać mieszać.. Prosze pomóżcie bo ja już nie mam siły do kombinowania z tym samochodem..
Pozdrawiam.
Volvo24
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 18:46
Model: S40I
Silnik: 2.4 benzyna
Rok produkcji: 2005

Postprzez kazek127 » 21 mar 2016, o 23:00

Podepnę się pod temat bo nie ma sensu zakładać.
NA zimnym silniku mam szarpanie na biegu jałowym jak i na 1 przy ok 2000rpm, znika to po nagrzaniu. Szarpanie odczuwalne zarówno na PB jak i gazie.
Błędów brak.
kazek127
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 17:02
Model: v50
Silnik: 2.4, PB, 140, LPG
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: OSW


Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości