[Pytanie ogólne] V50 2.5 t5 AWD?

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez Wisniowy » 20 mar 2016, o 22:22

Witam

Chciałem się podpytać a raczej prosić o wasze (najlepiej użytkowników) opinie o V50 2,5 t5 AWD - 220HP przymierzam się do zakupu V50 i wpadł mi w oko taki egzemplarz nie miałem wcześniej żadnego Volvo i nie wiem z czym to się je :) Sprzedający twierdzi że do wymiany zostało łożysko oporowe czyli pewnie i sprzęgło i dwumasa żeby dwa razy nie rozbierać :D Na co trzeba zwrócić szczególna uwagę przed zakupem takiego modelu, jak z awaryjnością, problemami i kosztami użytkowania? Domyślam się, żę wersja bez AWD jest prostsza i tańsza bo mniej rzeczy może się popsuć, jak z dostępnością części i czy jest sens się pchać w AWD raczej jazda po mieście może parę razy wyjazd zimowy na działkę czy w góry. Domyślam się, że zostanę za to zjechany ale czy te silniki da się gazować czy lepiej nie? Z góry dzię kuję za wszelką wiedzę bo to będzie dla mnie jakieś utwierdzenie czy zastanawiam się nad dobrą wersją czy nie.
Wisniowy
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 mar 2016, o 05:40
Model: V50
Silnik: benz
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miszel » 21 mar 2016, o 17:28

Do miasta chyba trochę bez sensu pchać się w AWD. Części zamienne dotyczące zawieszenia i napędu na pewno będą droższe. Z tego co ludzie piszą słabo też jest z dostępnością używek na szrotach/allegro oraz z zamiennikami jak będziesz szukał czegoś po taniości. Może się okazać, że tylko ASO z ich niemałymi cenami.
Nie zmienia to jednak faktu, że fajna rzecz i ja osobiście chętnie bym T5 z AWD przygarnął :)
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 596
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 11:11
Model: S40
Silnik: 2,4i
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Wisniowy » 22 mar 2016, o 00:55

O ceny części się jakoś strasznie nie martwię bo mam dostęp do dużych zniżek w hurtowni więc raczej będę zakładał te lepsze zamienniki klasy OE. Mechanikę raczej ogarniam więc wolę kupić lepsze części i wymienić sam wo wiem wtedy że jak coś jest nie tak to moja wina, gorzej z elektroniką. Zastanawia mnie tylko żywotność podzespołów napędu awd z tym miałem mało do czynienia :( Z tego co pamiętam silnik 2.5 raczej był z tych pancernych oczywiście jak się o niego dba? Jak z wytrzymałością reszty typu zawieszenie i haldex?
Wisniowy
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 mar 2016, o 05:40
Model: V50
Silnik: benz
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości