przegląd okresowy w ASO

Tematy, które nie pasują do powyższych kategorii

Powrót do Inne

Postprzez tortuga » 13 wrz 2014, o 09:43

Czy macie jakieś doświadczenia z przeglądów okresowych w ASO? W sensie - czy rzeczywiście dokładnie oglądają auto i wykonują te wszystkie czynności, wypisane na liście tutaj:

http://www.volvocars.com/pl/sales-servi ... 3%B3w.aspx

Podjadę na przegląd tak czy inaczej (bo mam auto kupione w polskim salonie i z kompletem przeglądów co 20 tys. km w książce serwisowej, więc przy odsprzedaży może się ta konsekwencja opłacić), ale chciałbym wiedzieć czego się spodziewać. Czy po prostu wywalę kasę dla spokoju sumienia, czy też rzeczywiście auto zostanie dokładnie sprawdzone, wyregulowane i przygotowane do dalszej jazdy.

Przy okazji - czy warto skorzystać z oferty wymiany rozrządu dla starszych aut - ponoć 900 zł. w ASO, Jest taka oferta ważna do końca października.
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez pawelwaw84 » 15 wrz 2014, o 21:22

Wg mnie kwotę rzędu 1000zł za przegląd można spożytkować lepiej niż na wymianę oleju, filtra, "sprawdzenie" kilku rzeczy i nasmarowanie zawiasów w drzwiach.
Ten zakres przeglądu to jest po prostu jakaś farsa. Np. sprawdzenie działania pilotów - jakby sam człowiek nie mógł sprawdzić czy każdy guzik działa. Nawet jak stwierdzą, że nie działa to wcisną Ci nowy pilot i do ceny przeglądu dołożą 600zł.
Odpowiedni olej z filtrem i wymianą przy tym silniku to koszt 150zł. Na dokładne sprawdzenie zawieszenia, hamulców to można jechać do stacji kontroli czy sieciowych warsztatów, gdzie wszystko wykonają za jakieś 50zł. Płyny można sobie samemu uzupełnić, podobnie jak nasmarować zawiasy.
Ja zrobiłem rozrząd poza tą promocją i zapłaciłem 930zł, więc jeśli nie zbliżasz się do 240kkm lub 10 lat to możesz się wstrzymać. Poza tym taka sama promocja była rok temu, więc pewnie będzie cyklicznie się powtarzać.
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez tortuga » 16 wrz 2014, o 11:00

dzięki za opinię. niby to wszystko wiem, że lista czynności niby długa, ale są na niej głównie jakieś duperele, dla mnie głównym argumentem jest wpis w książce - ze względu na wzorowe jej prowadzenie do tej pory. tak, wiem, mogę sam sobie tam coś wpisać i przybić pieczątkę z ziemniaka, ale jakoś nie potrafię oszukiwać (tak jak sam nie chciałbym być oszukiwany).

ten rozrząd za 930 robiłeś w ASO właśnie? mnie powiedzieli, że w ramach tej promocji - 920, do tego ewentualnie pasek do alternatora i rolka za jakieś kolejne 150. no i właśnie zbliżam się do tej granicznej wartości przebiegu (233k w tej chwili), więc najwyższy czas rozrząd zrobić. i zastanawiam się czy jednego z drugim nie pożenić
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez pawelwaw84 » 17 wrz 2014, o 00:29

Tak w ASO to zrobiłem. Mi powiedzieli, że pompy wody nie trzeba, ale za to wymagana jest wymiana paska alternatora i napinacza. Problem w tym, że te 2 elementy kosztują prawie drugie tyle co rozrząd :D Pasek alternatora mam nawet niespękany i żadnych problemów z napinaczem, więc kazałem zostawić stare. Niechętnie ale się zgodzili :oops:
Sprzedam:
Komplet opon zimowych 205/55R16
Nakrętki zabezpieczające do alufelg.
Szczegóły na priv
pawelwaw84
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 207
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 16:50
Model: V50
Silnik: 2,0D
Rok produkcji: 2004

Postprzez kolanko62 » 24 wrz 2014, o 11:48

tutaj daje fajny tekst o serwisie samochodu, dużo przydatnych info nawet nie wiedzialem o niektórych sprawach. http://www.iparts.pl/artykuly/abc-podst ... ta,73.html
Może komuś się przyda też.. ;)
Avatar użytkownika
kolanko62
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2014, o 10:59
Model: V50
Rok produkcji: 0

Postprzez tortuga » 18 lis 2014, o 23:09

zamykając temat - chciałbym się podzielić wrażeniami "po", może komuś kiedyś pomoże to podjąć (lub nie) podobną decyzję.

ostatecznie oddałem auto do ASO na przegląd okresowy (240k) i wymianę rozrządu. miałem megadylematy czy nie wyrzucam z trudem zarobionych pieniędzy w błoto, ale ostatecznie jestem bardzo z tej decyzji zadowolony. wszystko na najwyższym poziomie - począwszy od kultury obsługi w ASO, przez dokładność z jaką zostało prześwietlone auto, brak jakichkolwiek prób naciągania na cokolwiek, co nie było niezbędne do zrobienia, na jakości wyczyszczenia i wypucowania auta po usłudze kończąc.

samochód został - mam wrażenie - obejrzany bardzo dokładnie, bo oprócz poważniejszych rzeczy mechanicy zauważyli np. spaloną grzałkę jednego z lusterek, brzęczący (bo skorodowany) jeden z klaksonów, znaleźli i usunęli źródło rezonansu, który co jakiś czas się pojawiał i wkurzał mnie niemiłosiernie, włącznie z tym, że na liście usterek znalazła się przeterminowana gaśnica, którą wykopali z torby z akcesoriami, żeby ją sprawdzić. każdą z usterek dokładnie mi przy odbiorze serwisant opisał i wytłumaczył czy należy coś z tym robić, a jeśli tak to za jaki czas lub po jakim przejechanym dystansie.

ostateczna cena za usługę była o kilkaset pln niższa niż zapowiadano mi w momencie, kiedy rezerwowałem termin.

reasumując - ja polecam. po tym doświadczeniu na pewno za każdym razem poważnie rozważę naprawę w ASO, nawet jeśli miałoby to kosztować nieco więcej niż w garażu "u pana Stefana za rogiem", choć wiem, że nie przy każdej usterce będzie się to opłacać i pewnie nie będzie mnie stać, żeby wszelkie problemy rozwiązywać w ASO.
tortuga
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 104
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 14:52
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2008

Postprzez Paulie » 21 kwi 2016, o 10:13

Cześć,
Mam pytanie dotyczące właśnie przeglądu. Czy na początku warto "wskazać" serwisantowi co powinien sprawdzić (bo np. wiem że podczas jazdy stuka w prawym kole z przodu) czy raczej lepiej jest nie mówić nic i liczyć na to, że sumiennie sprawdzi i sam dojdzie do tego, że coś jest nie tak?

Nie mam doświadczenia z ASO dlatego pytam.
Paulie
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 mar 2016, o 00:12
Lokalizacja: Polska
Model: V50
Silnik: 1.6 TDI Kinetic
Rok produkcji: 2010
Lokalizacja: Polska

Postprzez kaja90 » 2 mar 2022, o 14:59

Pamiętaj o regularnym przeglądzie rejestracyjnym. Taki przegląd należy robić raz do roku. Jazda bez niego może grozić nawet odebraniem dowodu rejestracyjnego. Przegląd ten zrobisz w miejscach takich jak Stacja Kontroli Pojazdów Premium Kowale Gdańsk: http://www.skppremium.pl/ .
kaja90
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3 gru 2020, o 09:10
Model: s50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości