Switch to full style

[1.8 125KM 03-07] Uszkodzenie przepustnicy?

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod
Odpowiedz

Uszkodzenie przepustnicy?

14 lis 2017, o 00:36

Cześć. Proszę o pomoc, gdyż pojawił się pierwszy poważny problem w moim aucie- nie odpaliło. Po diagnostyce z kolegą okazało się, że winna jest przepustnica. Nie daje odpowiedniej ilości powietrza, bo po zdjęciu dolotu udało się uruchomić auto na krótko, ale przy bardzo nierównej pracy jednostki. Tak wygląda otwarta przepustnica (na zapłonie):

Obrazek

Nie wydaje mi się jakaś strasznie brudna, więc to raczej nie problem z nagarem, tym bardziej, że klapka ładnie pracuje "w palcach":

Obrazek

No i jeszcze ten dźwięk, dość nietypowy, może ktoś zna jego przyczynę? Na filmie ruchy klapki podczas włączania zapłonu:

https://www.youtube.com/watch?v=B2P1S37 ... e=youtu.be


Gdybym chciał jednak ją wymienić, to czy kod części może się nieznacznie różnić? U mnie jest

Obrazek

a taki trudno znaleźć (słownie jeden na alle). I czy to EC może być zastąpione np. EA? Nie chciałbym wymieniać części, jeśli to nic nie pomoże. A może to tylko czujnik?

Jeszcze raz proszę o pomoc ;)
Pozdrawiam

Re: Uszkodzenie przepustnicy?

20 lis 2017, o 22:32

Diagnoza trafiona- winna problemowi okazała się przepustnica. Kupiłem nową, wymieniłem samodzielnie (tylko cztery śruby) czyszcząc przy okazji kolektor, na ile było to możliwe. Syfu nie było dużo. Poniżej zdjęcia z wymiany

Porównanie: nowe-stare
Obrazek
Obrazek

Kolektor
Obrazek

Już po montażu
Obrazek

Po złożeniu wszystkiego do kupy, odpaliłem silnik "od pierwszego". Ale komputer wywalił błąd "check engine". Już miałem się umawiać na kasowanie błędu po weekendzie, ale w sobotę wieczorem podjechałem na myjnię opłukać autko. Po czyszczeniu kontrolka zgasła. Nie wiem jak i dlaczego. Niemniej potwierdza to filozofię, że auto trzeba myć :lol:

Re: Uszkodzenie przepustnicy?

8 gru 2017, o 14:59

czy w benzynie nie trzeba robić adaptacji przez Vide po wymianie przepustnicy?

Re: Uszkodzenie przepustnicy?

16 lis 2018, o 12:54

Witam
Mam pytanie czy na zgaszonym silniku przepustnica powinna mieć taki luz ??

https://www.youtube.com/watch?v=tKoSDa-_Y3s
Odpowiedz