V50, niebieski metalik MOUa

Dział dla wszystkich chcących zaprezentować swoje auto, wysłuchać opinii i komentarzy

Powrót do Nasze auta

Postprzez MOU » 14 lis 2017, o 00:30

Cześć,
od początku września jestem posiadaczem świetnego autka, jaki jest V50. Silnik nie powala, 1.8 benzyna, ale daje radę do normalnego użytku, głównie po mieście.
Rocznik 2004, stan licznika 217000 (przebieg o 100000 wyższy wg strony duńskiego wydziału komunikacji), wersja Momentum. Oryginalne alufelgi 16", zostaną pod opony zimowe, na lato planuję wrzucić 17". Ciekawa kolorystyka zarówno budy jak i wnętrza.
Z wyposażenia (poza ABSem i poduszkami ;) ) jest DSTC, dwustrefowa klimatyzacja, grzane fotele, tempomat i audio Premium Sound DPLII, w bagażniku "organizer" z haczykami i taśmą na siatki z zakupami.
Autko prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na czwartym zdjęciu, już coś grzebię sobie przy wodospadzie :) Wpadła czarna okleina na konsolę i rączki, ale muszę ją zerwać, bo mocno nie pasuje- we wnętrzu nie ma innych czarnych elementów, więc jak kwiatek do kożucha:

Obrazek

W ostatnim czasie wpadła też roleta pozioma ze schoweczkami. Wymagała trochę miłości, ale efekt jest świetny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety pojawił się też pierwszy problem- dziś auto nie odpaliło. Po diagnostyce z kolegą okazało się, że winna jest przepustnica. Nie daje odpowiedniej ilości powietrza. Tak wygląda otwarta (na zapłonie):

Obrazek

Nie wydaje mi się jakaś strasznie brudna, więc to raczej nie problem z nagarem, tym bardziej, że klapka ładnie pracuje "w palcach":

Obrazek

Gdybym chciał jednak ją wymienić, to czy kod części może się nieznacznie różnić? U mnie jest

Obrazek

a taki trudno znaleźć (słownie jeden na alle). I czy to EC może być zastąpione np. EA?

No i jeszcze ten dźwięk, dość nietypowy, może ktoś zna jego przyczynę? Na filmie ruchy klapki podczas włączania zapłonu:

https://www.youtube.com/watch?v=B2P1S37 ... e=youtu.be

Zapraszam do komentowania auta i proszę o pomoc ;)
Pozdrawiam
MOU
1 bieg
1 bieg

Model: V50
Silnik: Pb 1.8
Rok produkcji: 2004

Postprzez JacSwi » 14 lis 2017, o 19:06

Jak masz przebieg z Duńskiego urzędu to spokojnie możesz dobrać się do portfela sprzedawcy,będzie na naprawy parę groszy.
Achhhh te okazje z zachodu i nasi dealerzy aut używanych.
Spokojnego użytkowania i kolejnych 200 tyś km przelotu.
JacSwi
4 bieg
4 bieg

Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006

Postprzez MOU » 14 lis 2017, o 22:25

O przebiegu wiedziałem już 5 minut po przyjeździe do komisu. I to była podstawa do zbicia ceny. Gdyby nie to, że mentalnie kupiłem auto już dzień wcześniej, to pewnie wyrwałbym więcej. Ale i tak nie żałuję, auto jest świetne :)
MOU
1 bieg
1 bieg

Silnik: Pb 1.8
Rok produkcji: 2004

Postprzez JacSwi » 15 lis 2017, o 11:10

Ja mimo wszystko jednak będę zmieniał na większe Volvo, 50 jest troszkę ciasna jak dla mnie.
Ważne że jesteś zadowolony i zakup cieszy.
JacSwi
4 bieg
4 bieg

Silnik: 1.6d
Rok produkcji: 2006

Powrót do Nasze auta