Dopasowanie części dla danego modelu, rocznika i silnika.

Instrukcje napraw, modyfikacji, dane serwisowe, wideoporady, fotorelacje, namiary na zaufane warsztaty... tu nie pytamy jak coś zrobić, ale opisujemy jak coś zrobiliśmy

Powrót do Zrób to sam

Postprzez CameronPoe » 27 maja 2018, o 17:54

Miałem stłuczkę swoim Volvo V50 1,6 diesel z 2005 roku. Mam do wymiany przedni zderzak, maskę, prawy błotnik i lampę, pas oraz cały zespół chłodniczy. Dodatkowo pękł uchwyt na prawej poduszce i na obudowie silnika :(

Mam trudność z poszukaniem używanych części do mojego samochodu, ponieważ nie mam pewności z jakich modeli, roczników i typów silników mogę dobrać części zastępcze. Domyślam się, że części karoseryjne, które wymieniłem powyżej mogę zastąpić tymi z modeli S40, V40, S50 i V50 i może różnych roczników, ale czy na pewno? A co z pasem i chłodnicami oraz poduszką?

Mam także pęknięty króciec interkulera i tutaj pojawiają się schody, bo z tego co widzę, to np. 2,0 diesele mają inne gumowe rury wychodzące z interkulera, więc nie będę mógł ich dopasować? Ale czy w ogóle chłodnice, pas i interkuler mi spasują z innych typów silników i wystarczy wtedy tylko dokupić gumowy przewód od interkulera do mojego 1,6 diesela i po kłopocie?
CameronPoe
na luzie
na luzie

Model: V50
Silnik: 1,6D
Rok produkcji: 2005

Postprzez Gucio16 » 27 maja 2018, o 19:01

Kupuj u markowych sprzedawców lub w serwisie volvo podając vin dostaniesz odpowiednią część . Kupując używane części ze szrotów możesz dostać szajs nie z tego modelu.
Gucio16
4 bieg
4 bieg

Model: S40
Silnik: D3
Rok produkcji: 2012

Postprzez Miszel » 27 maja 2018, o 19:05

Elementów mechanicznych szukaj od swojego silnika - 1.6 blacharki i elementów karoserii od S40ll lub V50 z roczników 2005-2007. Części blacharskie za wyjątkiem lampy i zerzaka mogę być też z modeli poliftingowych czyli 2007+
Lampy i zderzak w polifcie są już inne.
Żadne V40, a coś takiego jak S50 nie istnieje.
A sprawdzonych szrotów czy handlarzy na allegro bym się nie bał. Byle części dobrze obadać przy odbiorze czy w szpachli nie jadą. Szkoda kasy na składanie na nowych częściach jeżeli naprawa nie idzie z OC sprawcy
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg

Silnik: 2,4i

Postprzez CameronPoe » 27 maja 2018, o 21:59

Gucio16 napisał(a):Kupuj u markowych sprzedawców lub w serwisie volvo podając vin dostaniesz odpowiednią część . Kupując używane części ze szrotów możesz dostać szajs nie z tego modelu.

Akurat tutaj mi źle doradziłeś, bo okazało się, że w serwisie Volvo powiedziano mi ponad 12 tys. za te części, czyli więcej niż samochód mnie kosztował.

Miszel napisał(a):Elementów mechanicznych szukaj od swojego silnika - 1.6 blacharki i elementów karoserii od S40ll lub V50 z roczników 2005-2007. Części blacharskie za wyjątkiem lampy i zerzaka mogę być też z modeli poliftingowych czyli 2007+
Lampy i zderzak w polifcie są już inne.
Żadne V40, a coś takiego jak S50 nie istnieje.
A sprawdzonych szrotów czy handlarzy na allegro bym się nie bał. Byle części dobrze obadać przy odbiorze czy w szpachli nie jadą. Szkoda kasy na składanie na nowych częściach jeżeli naprawa nie idzie z OC sprawcy

Dzięki Miszel za odpowiedź i sprostowanie ;)
Czyli z diesela 2,0 karoseria nie podejdzie do mojego 1,6? A co z całym zestawem chłodniczym i pękniętą poduszką? - muszą być od tego samego silnika, czy wystarczy tylko dokupić odpowiedni króciec od interkulera i reszta spasuje?
CameronPoe
na luzie
na luzie

Model: V50
Silnik: 1,6D

Postprzez Miszel » 28 maja 2018, o 20:44

Karoseria (blacharka, wzmocnienia, podłużnice itp.) podejdzie ci z każdego typu silnika. Z polifta 2007+ nie podejdą ci tylko lampy i zderzak.
Elementy mechaniczne trzeba by sprawdzić po numerach w VIDA. Podejrzewam, że spora część gratów z 2.0 podejdzie, ale ja mam 2.4 Pb więc szczegółowo nie pomogę, bo nie szukałem gratów mechanicznych pod silniki Diesla.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

VIDA - odczyt i kasowanie błędów Białystok i okolice - kontakt: volvo_parts@o2.pl
Miszel
5 bieg
5 bieg

Silnik: 2,4i

Powrót do Zrób to sam