Switch to full style

Volvo V50 2.0 136km proszę o opinię

Dział dla wszystkich chcących zaprezentować swoje auto, wysłuchać opinii i komentarzy
Odpowiedz

Volvo V50 2.0 136km proszę o opinię

10 lut 2019, o 14:00

Witam. Kupiłem niedawno Volvo V50 2.0D 136km
Samochód pochodzi z polskiego salonu z Łodzi, auto z przebiegiem 283 tys km.
Jak czytałem na forach lub magazynach motoryzacyjnych, to podobno szukać najlepiej krajowego z pewnym przebiegiem.
Bo jak wiadomo te z za granicy często gęsto są kręcone. Blacha cała prawie w oryginale, mierzyłem czujnikiem, przecierka była tylko na lewym nadkolu i to było robione, facet jeszcze pokazał mi zdjęcia. Poprzedni właściciel regenerował turbinę przy przebiegu 230 tys. Olej i filtry wymieniane na czas. Rozrząd robiony przy przebiegu 229 tys. Gość twierdzi, że nigdy nie było wymieniane sprzęgło i jest oryginalne. Mój mechanik też twierdzi, że sprzegło jest ok i nie ma co się za wczasu przejmować tylko jeździć. Do wymiany mam tarcze i klocki z przodu, pomimo tego, że są założone prawie nowe, przy hamowaniu kierownica się trzęsie. Mechanik twierdzi że musiał je pokrzywić poprzedni właściciel lub założył jakieś tanie tarcze. Przy przyspieszaniu czuć drgania z przodu. Samochód generalnie jeździ fajnie, dobrze przyspiesza, skrzynia biegów pracuje ładnie, nie kopci ani nie wydaje niepokojących dźwięków.

I teraz mam kilka pytań. Czy ten przebieg na ten samochód to dużo? Czy możliwe jest to żeby samochód z tym przebiegiem dalej jeździł na oryginalnym sprzęgle? Co może być do ewentualnej wymiany z przodu ( np. przeguby wewnętrzne, łożyska w kołach czy coś innego)?

Re: Volvo V50 2.0 136km proszę o opinię

12 mar 2019, o 23:10

Witaj. Ja mam nalatane 230 tys km. Sprzęgło oryginał, robione łożysko oporowe. Turbina regenerowana. Przy 200 tys wymiana amorkow i sprężyn z przodu. Rok temu łożysko koła. Dawaj fotki autka.

Re: Volvo V50 2.0 136km proszę o opinię

10 maja 2019, o 03:15

Kolego, mam 342kkm i oryginalne turbo i dwumas. Co do trzęsienia przy przyspieszaniu to moze przegub wewnętrzny, ja wymieniłem od razu całą półoś i po problemie.
Odpowiedz