Switch to full style

[2.0D 136KM 03-07] Wyciekający płyn chłodniczy z węża chłodnicy spalin

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod
Odpowiedz

Wyciekający płyn chłodniczy z węża chłodnicy spalin

20 gru 2019, o 23:40

Witam. Niedawno zauważyłem duży wyciek płynu chłodniczego (stróżka płynu wyciekająca spod samochodu). Szybko ustaliłem, że płyn wycieka przez wąż z odpowietrznikiem przy chłodnicy spalin. Płyn wydobywa się z odpowietrznika. Niestety nie udało mi się znaleźć nowego węża w sklepach internetowych ponieważ nawet nie wiem jak go nazwać (znalazłem jeden używany z 2007 roku, ale boję się, że on po krótkim czasie też może się uszkodzić). Ze względu na to pojechałem do mechanika, ale hurtownie u których on się zaopatruje również nie posiadają takiego węża (mi. InterCars). Czy ktoś z forum mógłby podpowiedzieć czy jest możliwość jego zakupu (poza serwisem) lub czy można go dorobić z jakichś innych węży np. ze sklepu rolniczego lub hydraulicznego? I czy ten odpowietrznik jest niezbędny do prawidłowego działania układu? Bo z chęcią wymieniłbym go na jakiś bez odpowietrznika.

Re: Wyciekający płyn chłodniczy z węża chłodnicy spalin

27 gru 2019, o 11:55

Wszystkim zainteresowanym tematem polecam stronę https://citymag.pl/jaki-plyn-wybrac-do-chlodnicy-wazne-rady/ . Znajdziecie na niej bardzo przydatne rady związane z wyborem płynu chłodniczego, wymianą płynu chłodniczego oraz wszelkie informacje związne z płynem chłodniczym. Co sądzicie o stronie ?
Odpowiedz