Regulacja lampy xenon .

instalacje: silnika, oświetlenia, sterowanie elektryczne podzespołami itp.

Powrót do Elektryka

Postprzez YAHUPIES » 18 sie 2020, o 12:04

Witam.Mam problem z lampami xenon skretne.Lampy swieca stanowczo za blisko autka .Oswietlaja droge jakos 5 metrow przedpojazdem.Brak regulacji w kokpicie.Probowalem regulacji w lampie lecz krecenie pokretelkiem --plastikowym-- bez rezultatu.Nie dziala.Czytalem ze urywaja sie jakies dzyndzle bo to plastik. CZY JEST JAKIS SPOSOB ZEBY PODNIESC DO GORY SNOP SWIATLA PRZED POJAZDEM? JAK TO ZROBIC? CZEKAM NA PODPOWIEDZI. DZIEKI.
YAHUPIES
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sie 2020, o 08:08
Model: v50
Silnik: 1.8b
Rok produkcji: 2009
Lokalizacja: tarnobrzeg

Postprzez Kurczak922 » 8 wrz 2020, o 16:39

Ja nie byłem sam w stanie tego zrobić.
Kurczak922
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 wrz 2020, o 16:05
Model: Mode
Silnik: 23
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Katowice

Postprzez KLStrucker » 9 maja 2021, o 20:37

YAHUPIES napisał(a):Witam.Mam problem z lampami xenon skretne.Lampy swieca stanowczo za blisko autka .Oswietlaja droge jakos 5 metrow przedpojazdem.Brak regulacji w kokpicie.Probowalem regulacji w lampie lecz krecenie pokretelkiem --plastikowym-- bez rezultatu.Nie dziala.Czytalem ze urywaja sie jakies dzyndzle bo to plastik. CZY JEST JAKIS SPOSOB ZEBY PODNIESC DO GORY SNOP SWIATLA PRZED POJAZDEM? JAK TO ZROBIC? CZEKAM NA PODPOWIEDZI. DZIEKI.


Po 1. to może oznaczać, że nie działa Ci samopoziomowanie reflektorów- mam to samo.
Po 2. są 2 metody regulacji wysokości snopu światła- jedna jest na krzyżak i nie wymaga wyciągania reflektora z auta, jednak te regulacje łatwo się urywają- jak u siebie kręciłem bez skutku. Wtedy lampę trzeba wyjąć i pokręcić imbusem, o ile dobrze pamiętam żeby podnieść trzeba kręcić w prawo.
KLStrucker
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 maja 2021, o 20:32
Model: V50
Silnik: 2.5 T5
Rok produkcji: 2005
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości