[2.0D 136KM 03-07] Problem z odpaleniem na zimny silnik 2.0D 136KM

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez ventura » 7 kwi 2016, o 00:30

DPF mam, ostatnio go wymieniałem (przed samym Borzym narodzeniem), bo był zapchany nie do ruszenia i wtedy mechanik musiał nie uzupełnić.
Na razie nie mam jak się tym zająć, bo znowu jestem na wyjeździe, ale dam znak czy jest poprawa jak już to zrobie.
A tak przy okazji to odradzam wycinanie DPFu. Ostatnio przy przeglądzie gościu mówił, że mają teraz to dokładnie sprawdzać i bez DPF się nie dostanie pieczątki (przynajmniej w klasie Euro5)
ventura
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 lis 2015, o 22:11
Model: v50
Silnik: 2.0 HDI
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Polska

Postprzez ventura » 19 kwi 2016, o 11:28

Więc tak, jestem po uzupełnieniu płynu do DPF, efekt jest taki, że zniknął komunikat o serwisie silnika, czasem w trasie sie zapali, ale podejrzewam, że DPF mógł się trochę zapchać przez ten czas i muszę go podusić na trasie. Jeśli chodzi o odpalanie, to ostatnio było zimno i znowu ten sam problem. Poczytałem i zajrzałem dzisiaj pod maskę, zaskoczyło mnie to co zobaczyłem, otóż z przepustnicy mi cieknie olej silnikowy i jest duża szansa, że to to. Jak mi się uda to jutro ją przeczyszcze, chociaz nie wiem czy to coś zmieni, a za miesiąc jadę do mechanika to zrobić. Mam nadzieje, że to zakończy temat.
ventura
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 lis 2015, o 22:11
Model: v50
Silnik: 2.0 HDI
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Polska

Postprzez edyta878 » 15 cze 2021, o 19:33

Witam, mam taki sam problem z odpaleniem auta jak postoi, na komputerze żadnych błędów nie pokazuje, czy udało się rozwiązać problem? Jeździ mi się bardzo dobrze autem( jak już odpali)
edyta878
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 cze 2021, o 18:54
Model: V50
Silnik: 2.0 disel
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Wołów

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości