[1.6D 110KM 03-07] Wyciek oleju x2

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez JayJay » 16 wrz 2014, o 11:13

Witam,
ostatnio mechanik oglądając moje auto (2006 r.) od spodu zauważył dwa wycieki oleju: jeden na łączeniu silnika i skrzyni biegów , a drugi w okolicy miski olejowej. Stwierdził, że prawdopodobnie wystarczy wymiana uszczelki wału korbowego i uszczelki miski olejowej.

Na razie wycieki wydają się niewielkie, na ziemi nie widać plam, a na bagnecie nie widać utraty oleju, ale nie chciałbym doprowadzić do jakichś większych uszkodzeń.

Czy ktoś z Was miał taki przypadek i czy wymiana uszczelek załatwi sprawę? Jaki to może być koszt?
JayJay
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 13:45
Model: V50
Silnik: 1.6 D
Rok produkcji: 2006

Postprzez katalizator » 17 wrz 2014, o 21:24

Nie wiem jak w silniku 1.6, ale w 2.0 nie ma uszczelki miski olejowej. Zakłada się ja na masę uszczelniająca (silikon Reinz). Ja również mam wyciek pomiędzy skrzynią a silnikiem, ale jakiś czas temu oglądałem ten siemering na wale od strony skrzyni i był suchy. Także nie wiem skąd tam wyciek bo jedyne podejrzane miejsce było suche. Możliwe, że wyciek jest spod miski od strony skrzyni i rozlewa się.
Jeśli ktoś widział jak wygląda olej silnikowy syntetic rozrzedzony olejem napędowym to wie, że woda jest tylko trochę rzadsza od niego :-)
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007

Postprzez aleks01 » 4 wrz 2021, o 21:17

Co do oleju to w sumie mam całkiem inne pytanie... Gdzie wymieniacie olej? Ja dowiedziałam się od znajomego o firmie http://dynamiczna-wymiana-krakow.supermechanik.pl , która wykorzystuje innowacyjne sprzęty, technologie dzięki którym są wstanie wymienić nawet 100% oleju. Gdzie w przypadku tradycyjnych metod sięga wartość ta do 60%. Co wy na to?
aleks01
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 611
Dołączył(a): 17 gru 2020, o 12:56
Model: v50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości