[Pytanie ogólne] Proszę o pomoc w sprawie kupna auta

Dział dla przyszłych właścicieli S40 lub V50. Tutaj można wklejać linki do samochodów z ogłoszeń ze wszystkich serwisów. Można też zadawać nurtujące Was pytania o S40 i V50. Bez konieczności rejestrowania się.

Powrót do Porady przed zakupem

Postprzez gwik » 15 mar 2021, o 10:07

Witam. Proszę o pomoc w sprawie kupna auta.
3.03.2021 zostało kupione auto W którym dziś zepsuła się chłodnica. Dowodem kupna samochodu jest dowód sprzedaży wystawiony przez sprzedającego. Czy przysługuje reklamacja na wady ukryte skoro nie minęło jeszcze 2 tyg? Proszę o podstawy prawne aby można było iść z konkretem do sprzedającego. Dziękuję.
Avatar użytkownika
gwik
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 433
Dołączył(a): 19 sie 2016, o 09:08
Model: 33
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bvbc » 15 mar 2021, o 11:12

Nie można korzystać z rękojmi na wady ukryte za to, że w pojeździe jest zużyta część eksploatacyjna, która ma prawo się zużyć przy określonym wieku lub przebiegu pojazdu. Rękojmia dotyczy WADY, która nie ma nic wspólnego ze zużyciem eksploatacyjnym pojazdu: np. samochód sprzedany jako bezwypadkowy, a faktycznie złożony z 3 samochodów powypadkowych.
funduszenarozwoj.pl
Na stronie jest szerzej opisane, od czego chroni Cię taka umowa.
Avatar użytkownika
bvbc
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 546
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 08:51
Lokalizacja: rzesów/krk
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez milosniczka » 24 wrz 2021, o 14:36

My właśnie stoimy przed dylematem związanym z zakupem auta. Chcemy kupić sobie nowy samochód bo nasz stary już ledwo zipie. Rozważamy samochód marki Land Rover: https://nordauto.landrover.pl/test-drive . Co o tym sądzicie?
milosniczka
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 323
Dołączył(a): 18 paź 2020, o 09:07
Model: s50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ikornel275 » 1 paź 2021, o 09:37

Zgłoś się do https://www.cichy-zasada.poznan.skoda.pl/ to salon samochodowy marki Skoda który oferuje szeroką gamę pojazdów. Pracuje tam doświadczona flota, która może wam dobrze doradzić w sprawie kupie autka. Uważam że skoda to super samochód, solidny bezpieczny i ładnie się prezentuje.
ikornel275
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 lip 2021, o 14:43
Model: A6
Silnik: 3.0
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Polska

Postprzez kidyba » 27 sty 2022, o 13:49

Dlatego moim zdaniem lepiej zakupić samochód nowy. Taki samochód będzie prowadzony przez nas od nowości, dzięki temu będziemy znać jego historię. Bardzo fajne oferty na nowe auta ma dealer samochodowy w lublinie: https://technotop.pl/ . Warto się z nimi bliżej zapoznać.
kidyba
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 561
Dołączył(a): 24 lut 2020, o 08:34
Model: s50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Katowice

Postprzez white1vada » 27 sty 2022, o 22:51

To jakie auto wybrać zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest w jaki sposób chcesz go użytkować - czy ma to być auto w trasy, czy po mieście. Ważne też jest czy masz dużą rodzinę i ile osób będzie nim docelowo jeździć. Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić samochód przed zakupem. Np. jazda próbna peugeotem , którego chcesz kupić to dobre rozwiązanie. Ja na takiej próbnej przejażdżce byłem tutaj: https://peugeot-zdunek.pl/jazda-probna/ . Dzięki temu możesz sprawdzić, czy dane auto Ci pasuje :)
Avatar użytkownika
white1vada
na luzie
na luzie
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2022, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez potel » 3 mar 2022, o 23:10

Jeśli mowa o zakupie auta to ja jestem tylko za nowymi modelami. Obawiam się używanych samochodów, właśnie ze względu na takie usterki nieplanowane. Dlatego w https://www.inter-welm.pl/ kupiłem nową Skodę i jak najbardziej polecam. Jak chcecie kupić w dobrej cenie takie auto, ze sprawdzonego miejsca to lepiej nie traficie. Prowadzą także serwis, wynajem samochód, usługi Assistance.
potel
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 253
Dołączył(a): 24 sty 2020, o 10:21
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez hylia7044 » 16 kwi 2022, o 17:39

Salon samochodowy Motorpol daje możliwość porównania oraz przetestowania nowych aut osobowych różnych marek między innymi marki cupra jeśli chcecie kupić sobie samochód to koniecznie zgłoście się do nich bo oni fachowo doradzą i pomogą wybrać najlepszy samochód.
hylia7044
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 158
Dołączył(a): 2 gru 2021, o 14:55
Model: A6
Silnik: 3.0
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: don

Postprzez Artur34 » 20 kwi 2022, o 22:15

Niestety zawsze przy zakupie auta mam podobne problemy.
Artur34
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 542
Dołączył(a): 17 sty 2022, o 12:19
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ezra » 27 kwi 2022, o 22:14

Tak to niestety bywa, że na pierwszy rzut oka samochód wygląda bardzo dobrze, a dopiero po czasie mogą ujawnić się jakieś większe czy mniejsze ukryte wady. Dlatego dla mnie najlepszą opcją był salon Porsche Approved Sopot, gdzie każdy model jeszcze zanim trafi do sprzedaży jest wcześniej dokładnie sprawdzony i jak wszystko gra to otrzymuje gwarancję. Tak to można samochód kupować bez dwóch zdań.
ezra
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 130
Dołączył(a): 5 sty 2019, o 12:21
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Włocławek

Następna strona

Powrót do Porady przed zakupem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość