[2.0D 136KM 03-07] [V50 2.0D 2006] Problem ze skrzynią biegów

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika DIESEL

Postprzez DeviPL » 9 sty 2022, o 20:30

Witam. Czy jest tu ktoś, kto byłby w stanie na podstawie numeru VIN określić jaki numer skrzyni biegów siedzi w mojej V50-tce? Silnik 2.0D skrzynia manualna 6 biegów.
Problem polega na tym, że na 5 i 6 biegu skrzynia huczy/wyje i chciałbym wymienić ja na inną. I kolejne pytanie, czy numery skrzyni muszą idealnie się pokrywać?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
DeviPL
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sty 2022, o 20:24
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Dziemiany

Postprzez katalizator » 9 maja 2022, o 22:49

Mogę być w błędzie, ale przy tym silniku jest chyba tylko jeden rodzaj skrzyni MMT6.
Moim zdaniem skrzynia nie musi być dokładnie od Volvo V50 2.0 ale może być np. od forda. Dla przykładu podam, że ja wymieniałem silnik w v50 wzięty z Forda C-Maxa. Skrzynia była moja i pasowała do silnika RHR ( w fordzie to od miał oznaczenie D10W...). Jedyna różnica polegała na tym, że przy skręcaniu silnika i skrzyni trzeba było skorzystać z innych otworów niż oryginalnie - ale wszystkie śruby pasowały. I druga drobna różnica to pomiędzy skrzynią i silnikiem są 2 plastikowe elementy - oba zasłaniają zęby rozrusznika oraz zęby koła dwumasowego - jeden z nich trzeba było nieco wyprofilować brzeszczotem :-)
Avatar użytkownika
katalizator
3 bieg
3 bieg
 
Posty: 220
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 18:00
Lokalizacja: Łódź
Model: v50
Silnik: 2.0 D4204T
Rok produkcji: 2007


Powrót do Mechanika DIESEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości