Tu zadajemy szybkie pytani

Jeśli nie wiesz, w której kategorii powinieneś zadać swoje pytanie, możesz to zrobić tutaj. Mod umieści ją we właściwej za Ciebie

Powrót do Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Postprzez Moopole » 8 gru 2022, o 13:54

Czy niewidzialna wycieraczka to hit czy kit? Korzysta ktoś z tego czy to kolejny niepotrzebny bajer? https://shiningcar.pl/niewidzialne-wycieraczki/angelwax-h2go :?: :?:
Moopole
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 52
Dołączył(a): 24 wrz 2021, o 07:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Model: s40
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2010
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez Fryzjer12 » 27 gru 2022, o 10:18

Witam pojawia mi sie dziwny dzwiek przy ruszaniu lub na biegu wstecznym tak jak by buczenie coś jak ruszanie na zaciagnietym recznym czy to sprzęglo? Miał ktos podobne objawy?
Fryzjer12
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 gru 2022, o 12:16
Model: Volv
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Polska

Postprzez zitumbox » 16 sty 2023, o 17:48

Witam. Od kilku dni jestem szczęśliwym (chyba..) posiadaczem Volvo v50 2.0D. Nie jest to piewrwszy samochód w mojej egzystencji ale volvi zaskakuje mnie niby pierdołami choc troche nie dającymi spokoju. Nigdzie w necie nie moglem znalesc nurtujacych mnie informacji więc uderzam tu, mianowicie pierwsza sprawa: bagnet do sprawdzania poziomu oleju, czy jest fabrycznie wygiety w kabłąg co gmatwa sprawdzenie poziomu oleju (przynajmniej dla mnie) a druga to korek od wlewu paliwa. wygląda na nowy ale w zaden sposób nie potrafie go zakręcić, Z informacji jakie uzyskałem z google taki korek co mam jest wlaśnie do v50 (czarny na gumce z żółtym napisem diesel) czy wystarczy ze jest nałozony do wlewu bez blokady?

Wiem, że to może pytania na poziomie przedszkola ale nie miałem wcześniej volvo i nie wiem co jest akceptowalne a co mniej w tym aucie
zitumbox
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 gru 2022, o 13:47
Model: v50
Silnik: 2.0 D
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: Białystok

Postprzez nadine » 23 sty 2023, o 14:28

Fajnie, że mamy też taki wątek.
___
https://numizmatyki.pl/blog
nadine
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1562
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 18:35
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez controlfreak » 2 lut 2023, o 11:15

Witam wszystkich,

Od tygodnia nie działają mi kierunkowskazy w Volvo V50 z 2008 roku. Sprawdziliśmy już bezpieczniki (wszystkie są ok), podłączaliśmy pod komputer (brak błędów), oraz wymienialiśmy manetkę (wszystko na manetce działa prócz owych kierunkowskazów). Niestety nic nie przyniosło rezultatów. Ma ktoś pomysł, co może być przyczyną takiej sytuacji? Dodam, że awaryjne działają poprawnie, przy zamykaniu i otwieraniu samochodu kierunki również się odpalają. Będę wdzięczny za każdą podowiedź.

Pozdrawiam
Miłego dnia
controlfreak
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2023, o 11:05
Model: V50
Silnik: 1,6
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Gostynin

Postprzez bartoo30 » 27 lut 2023, o 08:16

Ja mam szybkie pytanie o ofertę https://burnpc.pl/ tej firmy - mamy na forum kogoś, kto kojarzy i być może coś u nich zamawiał?
Jeśli tak to prosze o kilka słów opinii. Pozdrawiam.
bartoo30
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 24 sie 2019, o 10:37
Model: SV
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez WitekK » 23 kwi 2023, o 10:45

Andrzej42 napisał(a):Wczoraj kupiłem V50. Z tyłu kierownicy, z prawej strony są dwa przyciski, opisane jako BACK i ENTER oraz manipulator - do czego mogą służyć.
W ogólnych instrukcjach nie mogę nic znaleść.

Przyciski do sterowania nawigacją. Ja dodatkowo mam coś w rodzaju dżojstika.
WitekK
na luzie
na luzie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 kwi 2023, o 12:11
Model: V50
Silnik: 2,0 D
Rok produkcji: 2004
Lokalizacja: Pułtusk

Postprzez tomast5 » 8 maja 2023, o 04:20

Witam V50 2,0D 136KM po rozgrzaniu silnika lub przejechaniu paru kilometrów bieżące zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem lub jazda z górki na biegu pokazuje 1,3-1,7 zależy od prędkości , ale sa dni że cały dystans jaki pokonuje to wszystko OK. Czy ktos ma lub miał podobny problem ? Jakieś rozwiązania ?
tomast5
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2023, o 19:12
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rok produkcji: 2007
Lokalizacja: Norwegia

Postprzez dlamnieherbatka » 14 cze 2023, o 12:27

Jeśli masz obawy dotyczące nieprawidłowego działania swojego pojazdu, zawsze zalecam skonsultowanie się z mechanikiem lub serwisem samochodowym, którzy będą w stanie dokładnie zbadać problem i zaoferować odpowiednie rozwiązania.

Niższe zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem lub jazdy z górki może być związane z różnymi czynnikami, takimi jak stan techniczny pojazdu, ustawienia silnika, jakość paliwa, warunki drogowe itp. Kilka możliwych przyczyn i rozwiązań tego problemu może obejmować:

Stan techniczny pojazdu: Upewnij się, że Twój samochód jest regularnie serwisowany i przeglądany. Zepsute lub zużyte elementy, takie jak czujniki paliwa, wtryskiwacze, filtry powietrza lub paliwa, mogą wpływać na efektywność spalania i zużycie paliwa. Zleć przegląd samochodu specjaliście, który będzie w stanie dokładnie zbadać te elementy i ocenić ich stan.

Ustawienia silnika: Nieprawidłowe ustawienia lub programowanie silnika mogą wpływać na zużycie paliwa. Skonsultuj się z mechanikiem lub serwisem samochodowym, aby sprawdzić, czy ustawienia silnika są odpowiednie i zaktualizowane.

Jakość paliwa: Niska jakość paliwa może wpływać na zużycie paliwa. Upewnij się, że tankujesz paliwo z renomowanych stacji benzynowych i unikaj niskiej jakości paliw. Możesz również spróbować zastosować dodatki do paliwa, które mogą poprawić jego jakość i efektywność spalania.

Warunki drogowe i styl jazdy: Warunki drogowe, takie jak nachylenie terenu, obciążenie samochodu, prędkość, styl jazdy itp., mogą wpływać na zużycie paliwa. Staraj się utrzymywać umiarkowany i równomierny styl jazdy, unikając gwałtownego przyspieszania i hamowania. Dodatkowo, korzystanie z funkcji hamowania silnikiem w odpowiednich warunkach może pomóc zmniejszyć zużycie paliwa.

Ponownie zalecam skonsultowanie się z mechanikiem lub serwisem samochodowym, którzy będą w stanie przeprowadzić dokładne badanie Twojego pojazdu i zaproponować konkretne rozwiązania dla Twojego przypadku.



_____________________________
https://ranking-ubezpieczen-na-zycie.pl/
dlamnieherbatka
1 bieg
1 bieg
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 lip 2022, o 10:31
Model: 3
Silnik: 442
Rok produkcji: 1999
Lokalizacja: Poradnikowo

Postprzez rdmilewski » 15 lip 2023, o 02:06

jestem właścicielem 15-letniego samochodu od 3 lat. Niestety silnik uległ poważnemu uszkodzeniu: wał wybił dziurę w korpusie silnika. Nie wiem, czy wymieniać silnik, czy sprzedać samochód?
rdmilewski
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 cze 2023, o 09:42
Model: v50
Silnik: benzyna 1800
Rok produkcji: 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości