Jak ogrzać zimne mieszkanie w kamienicy

Tematy, które nie pasują do powyższych kategorii

Powrót do Inne

Postprzez bvbc » 22 gru 2022, o 12:22

Bardzo proszę o radę wszystkich, którzy mają pojęcie w temacie.
Kupiliśmy mieszkanie w kamienicy. Piękna, zadbana, wszystko super. Ale jak to w kamienicach bywa, centralnego niet. Na ten moment mamy ogrzewanie elektryczne - piece akumulacyjne w 2 pokojach, w łazience grzejnik naścienny (maciupki, bardziej suszarka na ręczniki), w kuchni nic.
Chciałabym prosić o radę, jak to zmienić, by dało się żyć w ciepełku zimą Mieszkaliśmy już tej zimy tutaj i w pokojach spoko, piece dają radę, finansowo też super. Ale kuchnia, łazienka i przedpokój lodówa. Mamy w ścianie między pokojami komin - pozostałość po piecu kaflowym. Myśleliśmy o kominku, albo wykafelkowanej kozie, no ale reszta domu nadal będzie zimna, tak mi się wydaje. Co byście doradzili, jakie rozwiązanie najlepsze? Nie ukrywam, że wolalabym uniknąć rozwalania całego mieszkania, żeby założyć centralne (poprzedni właściciel zrobił generalny remont w grudniu 2014 i mieszkanie jest jak z katalogu, nie bardzo widzi mi się wszystko niszczyć o kilka rurek), no chyba, że nie będzie wyjścia.
Avatar użytkownika
bvbc
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 546
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 08:51
Lokalizacja: rzesów/krk
Model: V50
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez stek » 22 gru 2022, o 13:24

Ja mam kominek, którym grzeję od 5 lat.Ogrzewamy nim 90 m, ale kominek jest usytuowany w centrum mieszkania. Nie mamy rozprowadzonych rur, tylko kratki wentylacyjne z komina. Zimą jest na prawdę gorąco, ale niestety co drugi rok malowanie mieszkania. Kosz ogrzania mojego mieszkania to około 10 m drzewa u nas to około 1.600-2.000.

Jeśli masz ochotę kuc podłogę to polecam ogrzewanie podłogowe, kupiłam maty i mąż sam zainstalował. Koszt był niewielki a ranne stanie na cieplutkich podłogach gdy za oknem zima bezcenne.

W ostateczności zwróćcie uwagę na takie grzejniki olejowe - nie są drogie, a mozna zamontować tak abyście chociaż tej zimy mieli ciepło w mieszkaniu.

Zanim zdecydujecie się na jakies konkretne rozwiażanie dotyczące grzania.
stek
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 287
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 06:48
Model: 50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Szwedzik0 » 7 sty 2023, o 14:58

Rozsądnie mieć dwa źródla ogrzewania, my mamy gaz i kominek od Kratki - teraz zimą to szczególnie ten kominek doceniamy
Szwedzik0
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 383
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 20:17
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Radom

Postprzez nadine » 10 sty 2023, o 14:25

Skoro już o mieszkaniach mowa, to może warto rozejrzeć się za jakimś mieszkaniem na wynajem? Ja polecam w tym miejscu najem instytucjonalny, a konkretniej, tę ofertę https://katowice.mdr.pl/ . Myślę, że to świetna opcja, ponieważ można mieszkać w nowym mieszkaniu, gdzie wszystko macie wykończone, na nowym osiedlu w bardzo fajnym standardzie.
Ostatnio edytowano 30 sty 2023, o 16:10 przez nadine, łącznie edytowano 4 razy
nadine
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1563
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 18:35
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SopelLodu » 22 sty 2023, o 23:46

Jeśli jest gaz dostępny, to warto rozważyć ogrzewanie za pomocą kotłów gazowych. Tutaj świetnie mogą się sprawdzić piece gazowe Ariston
SopelLodu
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sty 2023, o 23:45
Model: C70
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Marlen66 » 30 sty 2023, o 17:44

Kominek jest bardzo fajną sprawą my też posiadamy , nawet założyliśmy ostatni takie czujniki czadu i dymu z lanberga dla naszego bezpieczeństwa. Wiadomo że w życiu bywa bardzo rożnie a lepiej zadbać o siebie za wczas niż potem żałować że coś złego nas spotyka . Z resztą te urządzenia nie kosztują majątku a warto je mieć
Marlen66
2 bieg
2 bieg
 
Posty: 48
Dołączył(a): 27 lis 2021, o 22:23
Model: v50
Silnik: 96
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Natuszka » 15 lut 2023, o 18:05

Popatrz sobie tutaj https://nts-energy.pl/ moim zdaniem dobre jest ogrzewanie plaszczyznowe.
Natuszka
na luzie
na luzie
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lis 2022, o 10:48
Model: v40
Silnik: 1700
Rok produkcji: 2006
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Szwedzik0 » 9 mar 2023, o 10:05

My sobie piecyk typu koza montujemy z firmy Kratki. Uwielbiam ten efekt jak się zimą czasami zapali taki komniek
Szwedzik0
4 bieg
4 bieg
 
Posty: 383
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 20:17
Model: V50
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Radom

Postprzez bartoo30 » 11 kwi 2023, o 06:28

Kominek jest również fajnym rozwiązaniem i tutaj polecałbym Wam nawet zerknąć na producenta https://prokominki.pl/13_kominki-defro mają dość dobrą ofertę w stosunku ceny do jakości. Mam nawet znajomych, którzy takiego kominka używają do ogrzewania swojego mieszkania i bardzo sobie chwalą.
bartoo30
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 24 sie 2019, o 10:37
Model: SV
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kedziora » 3 maja 2023, o 13:51

W obecnych czasach zyskuje na popularności stosowanie promienników podczerwieni do ogrzewania. Jeśli ta metoda wydaje się interesująca, warto zapoznać się z ofertą firmy https://www.oxyly.pl/. W sklepie dostępne są produkty najwyższej jakości, na które udzielana jest gwarancja trwająca aż 15 lat.
kedziora
5 bieg
5 bieg
 
Posty: 696
Dołączył(a): 25 mar 2017, o 14:03
Model: 11
Rok produkcji: 0
Lokalizacja: polska

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość