[1.8 125KM 03-07] Wariator zmiennych faz rozrządu i czujnik

silnik, zawieszenie, dolot, wydech, mechanizmy... ...zakładając temat pamiętaj, aby w swoim profilu uzupełnić informacje o silniku oraz r. prod

Powrót do Mechanika BENZYNA

Postprzez szafi28 » 18 lip 2020, o 12:24

Witam. Jestem posiadaczem S40 r.2000. 1.8 b/gaz. Od jakiegoś czasu walczę z obrotami silnika. Problem polega na gwałtownym wzroście obrotów przy niskim biegu i obrotach w granicach ok.2 tys. Dodam że byłem juz na 2 diagnozach gdzie stwierdzono problem z wariatorem. Po drugiej diagnozie stwierdzilem że sam oczywiście tego nie zrobię i zostawilem do naprawy. Koszt 1200 złotych. Przy odbieraniu auta mechanik stwierdził że jeśli problem będzie wracać wówczas należy wymienić czujnik którego nazwy nie pamiętam i nie wiem gdzie jest. Problem oczywiście wrócił a ja nie mam zamiaru ponownie wywalać grubej kasy za ponowna diagnozę itd..Mysle że czujnik jestem w stanie sam wymienić tyle że nie wi gdzie on jest ani jak się nazywa dokładnie. Proszę zatem o podpowiedź . Jeśli ktoś miał coś podobnego i jest w stanie mi poy to bardzo proszę. Myślę że jest to ostatnia rzecz do wymiany której nie wymieniłem po wymianie wcześniej: świec, czyszczenie przepustnicy, wymiana przepływomierza, wymiana silniczka krokowego, filtrów.. Proszę zatem o podpowiedź co to za czujnik i gdzie się znajduje. Mam nadzieję że raz na zawsze wyeliminuje problem z obrotami szarpaniem . Dziękuję.
szafi28
na luzie
na luzie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lip 2020, o 11:58
Model: S40
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2000
Lokalizacja: Wrocław

Powrót do Mechanika BENZYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość